Konferencja KSSSE
Wojciech Stramski
Wojciech Stramski
Od 2020 r. Prezes Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services obsługującego klientów z całej Europy. Wojciech posiada ponad 20 lat doświadczenia w polskich i międzynarodowych organizacjach. Karierę rozpoczął w KPMG Polska, gdzie odegrał aktywną rolę w transformacji polskiej gospodarki, przechodząc następnie do globalnych korporacji Altria oraz Honeywell w regionie EMEA. Następnie dołączył do Kulczyk Investments - jednej z największych prywatnych grup inwestycyjnych w Europie Środkowej. Na stanowisku Dyrektora ds. Zarządzania Portfelem Inwestycyjnym odpowiadał za rozwój spółek, równocześnie pełniąc role nadzorcze w wielu podmiotach należących do Kulczyk Investments, także notowanych na GPW. Absolwent Uniwersytetu Południowej Kalifornii na kierunku Business Administration Global Management.
Artur Kuśnierek
Artur Kuśnierek
Artur Kuśnierek, Menedżer ds. Rozwoju Sprzedaży, z firmą Jungheinrich Polska związany jest od początku jej istnienia. W dużym stopniu przyczynił się do rozwoju i rozpoznawalności marki na polskim rynku. Przez wiele lat był dyrektorem poznańskiego oddziału firmy.
Arkadiusz Kawa
Arkadiusz Kawa
W latach 2009 do 2019 pracował w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ma ponad 20 lat doświadczenia w logistyce i e-commerce. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych. Swoje doświadczenie zdobywał podczas realizacji ponad 60 projektów w zakresie e-commerce i logistyki dla takich organizacji i firm, jak: Landmark (bPost), Volkswagen, Poczta Polska, GS1 Polska, DHL, DPD (Siódemka), A.T. Kearney, KPMG, OEX E-business, Wish, CMT Advisory, 4Kraft, SMART Project, Merlin.pl, Digital24.pl, Kompania Piwowarska (SABMiller). Pełnił również rolę konsultanta w kilku międzynarodowych projektach badawczych w zakresie e-commerce w Economic Research Institute for ASEAN and East Asia (ERIA).
Profesor wizytujący dwukrotnie w University of Primorska w Słowenii. Odbywał dwa razy staż w University of Valencia w Hiszpanii i University of Osijek w Chorwacji. Prowadził też wykłady w Corvinus University of Budapest na Węgrzech.
Wykładał na studiach Executive MBA i podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Magdalena Hilszer
Magdalena Hilszer
Wiceprezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Odpowiada za intensyfikację działań Polskiej Strefy Inwestycji w Wielkopolsce, które przekładają się na rozwój regionu i wzrost liczby inwestorów strefowych. Posiada ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach menedżerskich, m.in. jako: Dyrektor Biura Regionalnego PARP w Poznaniu, Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enea S.A. Executive MBA. Członek Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wykładowca akademicki. Społecznie zasiada w Radzie Gospodarczej przy JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Radzie Przedsiębiorczości przy JM Rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Tomasz Ćwiek
Tomasz Ćwiek
Manager Projektów Inwestycyjnych w specjalnej strefie ekonomicznej, odpowiedzialny za promowanie wiedzy o powszechnej dostępności narzędzi wsparcia procesów inwestycyjnych i udzielanie ulg podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W przeszłości praktyk kierujący jednostkami zakupowymi, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu i optymalizacji procesów zakupowych. Współautor regulacji i strategii zakupowych, oraz publikacji propagujących nowoczesne metody zarządzania zakupami. Menadżer, który w jednej z grup energetycznych budował i rozwijał Centrum Usług Wspólnych ZAKUPY oraz Centrum Usług Wspólnych ADMINISTRACJA.
W działaniach zawodowych i akademickich nacisk kładzie na konieczność wdrażania skutecznych narzędzi planowania, realizacji i kontroli zaspokajania potrzeb oraz zapewnienia bezpieczeństwa w organizacji. Propagator wykorzystania nowoczesnego oprogramowania do optymalizacji procesów kontrolingu i zarządzania.
Marta Cudziło
Marta Cudziło
Z-Ca Dyrektora Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii, Kierownik Grupy Badawczej Logistyki w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny. Od ponad 17 lat project manager i doradca logistyczny. W trakcie swojej kariery prowadziła i współrealizowała kilkadziesiąt projektów konsultingowych dla firm w zakresie optymalizacji logistyki łańcucha dostaw, m.in. dla Energa Operator S.A., Grupa Żywiec, Leroy Merlin Sp. z o.o., NEUCA S.A., PGF S.A., Media Markt. Poza doradztwem logistycznym, od kilku lat koordynuje i współrealizuje projekty B+R współfinansowane przez instytucje krajowe oraz organy UE, polegające na badaniu nowych trendów i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań wspierających logistykę w Europie. Koordynuje działania Łukasiewicz-PIT w ramach partnerstwa EiT Urban Mobility. Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania, ukończyła studia doktoranckie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. W swojej karierze zawodowej współpracowała również z Wyższą Szkołą Logistyki, prowadząc zajęcia dydaktyczne z zakresu controllingu logistycznego, prognozowania i symulacji. Autorka lub współautorka artykułów branżowych i specjalistycznych o tematyce logistyki i optymalizacji łańcuchów dostaw.
Wiktor Żuchowski
Wiktor Żuchowski
Ekspert w zakresie logistyki, głównie w zakresie gospodarki magazynowej w Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny oraz wykładowca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Ponad 15-letnie doświadczenie w konsultingu logistycznym - project manager lub wykonawca ponad 100 projektów, dotyczących głównie usprawniania procesów magazynowania oraz koncepcji dotyczących budowy - rozbudowy magazynów, centrów dystrybucji. Tytuł doktora w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości. Autor lub współautor artykułów naukowych i specjalistycznych w zakresie logistyki. Zakres zainteresowań to poza magazynowaniem, zrównoważona logistyka oraz logistyka miejska.
Iwona Skurzewska
Iwona Skurzewska
Z branżą transportową Iwona Skurzewska związana jest od 2004 roku. Przez 14 lat pracy w PKP Cargo i Spółkach z grupy była odpowiedzialna za przewozy konwencjonalne krajowe i międzynarodowe, a od 2012 roku także za rynek przewozów intermodalnych. Sprawowała funkcje kierownicze, w tym w Zarządach i Radach Nadzorczych Spółek z Grupy PKP Cargo. Z CLIP Intermodal związana jest od 2021 roku.
Decyzja o powierzeniu tak ważnego stanowiska handlowego Pani Iwonie może być odebrana jako sygnał o potrzebie skupienia się na ekologii i zrównoważonym rozwoju. Transport towarów jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych, a wykorzystanie transportu intermodalnego może przyczynić się do zmniejszenia tej emisji. W tym kontekście, przywództwo Pani Iwony na stanowisku handlowym może pomóc w promowaniu zrównoważonego rozwoju i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań ekologicznych w branży.
Michał Berg
Michał Berg
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Ekonomia oraz absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Posiada tytuł Europejskiego Logistyka nadany przez European Logistics Association. Absolwent programu MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.
Od roku 2008 zarządzał obszarem zakupów i logistyki w branży przemysłowej oraz branży kolejowej. Realizował projekty z zakresu optymalizacji i restrukturyzacji – m.in. centralizacja zakupów, magazynów, narzędziowni. Doświadczenie i wnioski dały bazę do kreowania rozwojowego i bezpiecznego łańcucha dostaw w różnego typu przedsiębiorstwach. Manager zaangażowany w tworzenie cyfryzacji procesów zakupowych i logistycznych, mających na celu podniesienie efektywności i stabilności łańcucha dostaw.
W latach 2011-2019, członek Rady Nadzorczej firmy z branży kolejowej, odpowiedzialny za ocenę efektywności działań zarządu spółki, w tym restrukturyzacji obszaru zakupów i logistyki wraz z wdrożeniem logistyczno-zakupowych standardów.
W latach 2019-2021 zarządzał projektem relokacji produkcji z krajów Europy zachodniej oraz Chin do Polski wraz z budową wspólnej fabryki dla przenoszonych procesów produkcyjnych.
Aktualnie na stanowisku Dyrektora Logistyki i Zakupów w firmie H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych, gdzie aktualnie wdraża proces cyfryzacji dla zakupów i logistyki w celu zwiększenia efektywności zarządzanych obszarów oraz poprawę bezpieczeństwa łańcucha dostaw.
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga Emilewicz
Krzysztof Antczak
Krzysztof Antczak
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w bankowości. Brał udział w finansowaniu wielu różnych projektów zarówno komercyjnych jak i publicznych poprzez różne formy m.in. konsorcja, obligacje przychodowe, środki europejskie. Członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego. Prywatnie wieloletni miłośnik żeglarstwa, które rozwija również wśród swoich współpracowników. Wspierający zarówno osobiście jak i instytucjonalnie w inicjatywy społeczne.
Magdalena Taciak
Magdalena Taciak
Odpowiedzialna jest za wynajem powierzchni magazynowych i przemysłowych, a także poszukiwanie i utrzymywanie kontaktów z nowymi klientami, najemcami oraz deweloperami w regionie Poznania. Doświadczenie na rynku nieruchomości zdobywała w sektorze mieszkalnym w firmie Celka & Frąckowiak Real Estate oraz w firmie deweloperskiej Atal S.A. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Zarządzania. Studia licencjackie ukończyła na kierunku Gospodarka Przestrzenna natomiast studia magisterskie na kierunku Zarządzanie ze specjalizacją z zakresu zarządzania inwestycjami i nieruchomościami.
Przemysław Piętak
Przemysław Piętak
Przemysław zarządza projektami Supply Chain Advisory związanymi ze strategią łańcucha dostaw, projektowaniem sieci, oceną operacyjną i koncepcją obiektów dla klientów przemysłowych, detalicznych i logistycznych. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu pracy w największych światowych firmach 3PL, dobrze rozumie proces rozwoju biznesu w logistyce kontraktowej i projektowania rozwiązań oraz jest w stanie wspierać klientów, którzy poszukują nowego partnera 3PL lub chcą ocenić wydajność obecnych. Związany z branżą łańcucha dostaw i logistyki od blisko 20 lat, pracując po stronie producenta (Grupa Żywiec / Heineken), firm doradczych (Roland Berger / Logisys) oraz firm logistycznych (CEVA Logistics / HUB Logistics). Współpracował z klientami z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Holandii, Wielkiej Brytanii i innych regionów.
Justyna Płonka
Justyna Płonka
Wojciech Olasek
Wojciech Olasek
Wojciech Olasek z koncernem Volkswagen związany jest od ponad 20 lat. W tym czasie zajmował różne stanowiska w kraju i za granicą, głównie w obszarach logistyki. Posiada również doświadczenie we wdrażaniu nowych modeli do produkcji oraz rozruchu nowych zakładów produkcyjnych. Obecnie jest dyrektorem obszaru Sterowanie Fabryką i Logistyka dla zakładów w Poznaniu i Wrześni. W tej funkcji odpowiada za zapewnienie optymalnego planowania programu produkcyjnego, sterowanie fabrykami, zapewnienie części do produkcji aut, optymalne i przyjazne środowisku procesy logistyk inbound, inhouse i outbound.
Andrzej Bekierski
Andrzej Bekierski
Od ponad 15 lat zajmuje się szeroko pojętą logistyką. Od 2008 roku zatrudniony w firmie Raben Polska odpowiadał, za uruchomienie nowego oddziału w Opolu. Był odpowiedzialny za stworzenie struktur biurowych, sprzedażowych oraz części transportowo-magazynowej. Po tym okresie nastąpiły przenosiny do Oddziału w Gliwicach i objęcie opieki i rozwojem lokalnego działu sprzedaży. Kolejne zadanie w strukturach Raben to objęcie stanowiska Key Account Managera w dystrybucji międzynarodowej. Od 2017 zatrudniony w Centrali Raben Logistics Polska, gdzie był odpowiedzialny za rozwój logistyki magazynowej.
W Maszoński Logistic zatrudniony od 02.11.2022 na stanowisko Contract Logistic Business Development Director. W firmie Maszoński jest odpowiedzialny za zbudowanie struktur, kompetencji wewnątrz organizacji potrzebnych do uruchomienia i zarządzania logistyką magazynową.