Organizator:

Automatyzacja i robotyzacja wkroczyła do branży logistycznej! Podsumowanie pierwszego dnia targów MODERNLOG 2024

Podziel się

Pierwszy dzień poznańskich targów branży logistycznej, transportowej i magazynowej  był wyjątkową okazją do spotkania z kluczowymi przedstawicielami rynku.

Na stoiskach w pawilonie 7A i 8 można było zapoznać się z najnowszymi technologiami logistycznymi, oferowanymi przez ponad 100 wystawców. W ramach wydarzenia odbywały się także pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log, stworzonej we współpracy z wydawnictwem Medialog. Uczestnicy targów mieli okazję także odwiedzić specjalne strefy tematyczne oraz   odbywające się równolegle targi ITM Industry Europe oraz Subcontracting - Targi Kooperacji Przemysłowej.

Złote medale rozdanie

Podczas tegorocznej inauguracji targów odbyło się uroczyste rozdanie nagród Złotego Medalu Grupy MTP. Złotym Medalem Grupy MTP jury konkursowe doceniło 5 produktów zgłoszonych przez firmy na targach Modernlog. Z kolei 22 prestiżowych nagród kapituła przyznała produktom zgłoszonym na targach ITM 2024. Wybór laureatów był sporym wyzwaniem dla ekspertów oceniających zgłoszone wyroby i rozwiązania, ze względu na ich wysoki poziom innowacyjności oraz unikalne cechy związane ze zrównoważonym rozwojem. - Nagrodzone w tym roku produkty, prezentują światowy poziom, ponadto zawierają najnowsze rozwiązania na naszym rynku przemysłowym - mówi prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski, przewodniczący Kapituły Konkursowej Złotego Medalu, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej.

Wśród laureatów pojawiły się produkty firm Sparck Technologies BV, MOSCA DIRECT POLAND Sp. z o.o., REESINK LOGISTIC SOLUTIONS PL Sp. z o.o.  oraz KARDEX POLSKA
Sp. z o.o.

Pierwszy dzień targów okazał się szczególnie szczęśliwy także dla firm HIKVISION POLAND
Sp. z o.o. oraz SEALED AIR POLSKA Sp. z o.o., których stoiska zostały wyróżnione prestiżową nagrodą Acanthus Aureus.

Pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log

Punkt  9:00 rozpoczęły się pierwsze pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log, realizowane we współpracy z Wydawnictwem MEDIALOG i partnerami technologicznymi. Partnerzy wydarzenia zadbali o pokazanie procesów magazynowych z wykorzystaniem licznych nowości, takich jak systemy usprawniające i automatyzujące procesy logistyczne,  maszyny i urządzenia do zabezpieczania towarów, wydajne akumulatory, konstrukcje lekkich hal namiotowych, a także stołów do pakowania. W tegorocznej strefie pojawiły się firmy: MOSCA, FRONIUS, POL-PLAN, LUCA, ANTER SYSTEM, AIUT, DALMEC, AGROMA POLSAD, WINTERWARM POLSKA i RedSteel.

Co czeka na zwiedzających jutro?

Podczas drugiego dnia targów odbędzie się najważniejsza konferencja magazynowa Smart Warehouse. W programie: 5 paneli dyskusyjnych, analizy case studies, networking, pokaźna dawka wedzy   z zakresu logistyki 4.0 i nowoczesnych rozwiązań dla magazynów przyszłości.

Zapraszamy do udziału. Targi MODERNLOG, ITM INDISTRY EUROPE, ORAZ SUBCONTRACTING potrwają do piątku.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z pierwszgo dnia targów MODERNLOG 2024 - https://mtp-link.pl/jrkh1 

ZOBACZ FOTORELACJĘ