Organizator:

Czego jeszcze nie wiemy o druku 3D?

Podziel się

Druk 3D, a dokładniej wytwarzanie przyrostowe i jego zastosowanie w przemyśle 4.0 wzbudza coraz większe zainteresowanie inwestorów. O potencjale tej technologii i możliwościach, jakie daje jej wykorzystanie m.in. w branży automotive, utrzymaniu ruchu i lotnictwie porozmawiają eksperci branżowi podczas kolejnego odcinka ITM_talks już 23 lutego o godz. 11:00.

 

Choć wytwarzanie przyrostowe stanowi jeden z filarów przemysłu 4.0, to mówi się o nim zdecydowanie rzadziej niż o technologiach opartych na IoT, rozszerzonej rzeczywistości czy wykorzystaniu robotów i automatyzacji pracy w fabrykach. Zmienić to chcą organizatorzy kolejnego odcinka ITM_talks, zapraszając do dyskusji o potencjale druku 3D ekspertów na co dzień związanych z tą branżą. Już 23 lutego o godz. 11:00 w wirtualnym studiu telewizyjnym Grupy MTP spotkają się:

  • dr inż. Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,
  • Wiktor Krupiński, Kierownik Działu R&D, VSHAPER,
  • Radomir Ochocki, Dyrektor Zarządzający, IGUS.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

Zarejestruj się bezpłatnie: https://talks.itm-europe.pl/

Eksperci, reprezentując różne punkty widzenia od dostawcy rozwiązań, poprzez producenta i przedstawiciela nauki, opowiedzą widzom zgromadzonym przed ekranami komputerów o nieznanych zaletach i możliwościach wykorzystania druku 3D w procesie produkcji. Wiele z tych informacji może zaskoczyć, bowiem:

–  Wytwarzanie przyrostowe, zwane potocznie „drukiem 3D” daje prawie nieograniczone możliwości kształtowania obiektów z wielu branż - od budownictwa, po przemysł aż do medycyny i sztuki – komentuje dr inż. Marcin Królikowski, Adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Jakie inne materiały niż tradycyjne wykorzystuje się w druku 3D? W których nieoczywistych branżach druk 3D robi karierę? Komu opłaca się inwestycja w drukarkę 3D? Jaka przyszłość czeka druk 3D w Polsce i na świecie? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni do dyskusji goście czwartego odcinka ITM_talks już w przyszłym tygodniu!

Jako organizatorzy targów 3D Solutions, które odbędą się w towarzystwie ITM Industry Europe, nie moglibyśmy pominąć w cyklu naszych dyskusji online zagadnień związanych z drukiem 3D – tłumaczy Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor targów ITM Industry Europe oraz 3D Solutions. – Branża 3D oferuje wiele innowacyjnych i doskonale wpisujących się w ideę przemysłu 4.0 rozwiązań technologicznych, na które warto zwrócić uwagę. Robią to już światowi giganci, jak NASA czy Microsoft. Druk 3D może usunąć wiele ograniczeń tradycyjnego procesu produkcyjnego. Wykorzystując potencjał technologii przyrostowych projektanci mogą tworzyć geometrie, które lepiej osiągną pożądaną wydajność i spełnią potrzeby klientów. Organizując targi 3D Solutions bacznie przyglądamy się aktualnym tendencjom. Widzimy wyraźnie, że druk 3D „wychodzi” poza prototypowanie. Coraz częściej myśli się o nim w kategoriach większych wolumenów i wykorzystania w produkcji. Druk 3D stanowi w świecie nowych technologii jeden z głównych trendów zmieniających oblicze współczesnego przemysłu. Nie mogło zatem tego tematu zabraknąć w cyklu ITM_talks.