Organizator:

GXO automatyzuje pakowanie niestandardowych rozmiarów

Podziel się

Operator logistyki kontraktowej GXO Logistics ogłosił, że zakończył instalację urządzenia do zautomatyzowanego pakowania, które dopasowuje rozmiar pudełka do ich zawartości, co pozwala znacząco zmniejszyć zużycie materiałów i pozytywnie wpływa na środowisko.

 Instalacja w centrum logistycznym GXO w Saint-Vulbas w regionie Lyon we Francji umożliwia pełną automatyzację procesu przygotowywania zamówień, zwiększa wydajność i redukuje koszty zapewniając jednocześnie większą satysfakcję klienta końcowego.

- Nasze rozwiązanie do pakowania 3D nie tylko wspiera rozwój e-commerce naszego klienta firmy Amer Sports, to prawdziwa rewolucja w obszarze pakowania - powiedział Bernard Wehbe Dyrektor Generalny GXO na Francję. - Zastosowanie takiego urządzenia jest przykładem naszych znaczących inwestycji w technologię i zautomatyzowane rozwiązania, które zwiększają wydajność i zmniejszają koszty wysyłki dla naszych klientów, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

Urządzenie może przetwarzać nawet do 700 paczek na godzinę. Najpierw skanuje i mierzy zamówienie w 3D, następnie wycina i składa karton w celu jego dokładnego dopasowania, a na koniec waży, zakleja i etykietuje paczkę przed skierowaniem jej do odpowiedniego przenośnika. Zmniejszony rozmiar pudełka i wzmocnione narożniki, zwiększają trwałość opakowania i umożliwiają jego ponowne wykorzystanie w przypadku zwrotu produktu.

-Nasza współpraca z GXO w centrum logistycznym w Saint-Vulbas potwierdza zaangażowanie firmy Amer Sports w dalsze inwestycje związane z poprawą satysfakcji klientów dzięki lepszemu pakowaniu - przekazał François Besson, EMEA Logistics Development & Execution Manager, Amer Sports.

GXO pracowało nad rozwojem technicznym i testami nowych funkcji urządzenia od lutego 2020 roku. Po ostatecznej weryfikacji i przeszkoleniu pracowników, aktualnie GXO w pełni wykorzystuje możliwości maszyny. 

Źródło: GXO.com