Organizator:

GXO rozwija w Poznaniu usługi logistyki zwrotów i napraw dla firm z branży modowej i elektroniki użytkowej

Podziel się

GXO rozwija w Poznaniu usługi logistyki zwrotów i napraw dla firm z branży modowej i elektroniki użytkowej zwiększając wartość odzysku produktów i dodatkowo wspierając realizację cele zrównoważonego rozwoju.

Łukasz Wolski, odpowiedzialny za operacje logistyczne GXO w Poznaniu powiedział: „Cieszymy się z możliwości wykorzystania naszego bogatego doświadczenia w zarządzaniu logistyką zwrotów obejmującą zarówno same zwroty jak i przywracanie pełnej wartości produktów, co pozwala realizować zarówno misję jak i cele biznesowe naszych klientów, dla których opracowaliśmy opłacalne i zrównoważone rozwiązania. Możliwość konfiguracji magazynów współdzielonych z istniejącymi głównymi systemami logistycznymi, pozwala nam na szybkie przejście do fazy rozpoczęcia operacji. Osiągamy nawet do 96% wskaźnika odsprzedaży produktów, przez co pomagamy naszym klientom realizować ich cele biznesowe i ESG”.

GXO w Poznaniu:  

 • Centrum logistyczne w Poznaniu obejmuje łącznie 90 tys. m2, z której wydzieliliśmy przestrzeń dedykowaną do obsługi zwrotów oraz dodatkową przestrzeń buforową.
 • Nowa lokalizacja potwierdza zobowiązania GXO w obszarze ESG.

  • Centrum logistyczne dedykowane przywracaniu pełnej wartości produktów jest wyposażone w urządzenia opracowane na miejscu, które usprawniają procesy odzysku towarów poprzez szycie, usuwanie zapachów, naprawę obuwia oraz usuwanie plam parą. Dzięki posiadanej wiedzy na temat zwrotów, GXO pomaga swoim klientom w odsprzedaży nawet 96% zwrotów z handlu e-commerce przekazując pozostałe 3% na cele charytatywne, a mniej niż 1% na wysypiska śmieci.
  • Lokalizacja posiada certyfikat ISO Stena Recycling oraz certyfikat walidacji zrównoważonych budynków BREEAM z oceną “bardzo dobry”.
  • Wśród znaczących działań środowiskowych znajduje się odzyskiwanie szarej wody, pobór wody prosto ze źródła P3, prywatna stacja uzdatniania wody, 100% LED-owy system oświetlenia Dali, miejsce do ładowania samochodów elektrycznych oraz system paneli słonecznych na dachu służący do podgrzewania wody.
 • GXO jest mocno obecne w okolicach Poznania, który jest ważnym węzłem logistycznym w zachodniej Polsce, dobrze połączonym z główną infrastrukturą transportową.
 • Firma zapewnia wiodące w branży usługi logistyczne i doświadczenie w obsłudze dedykowanych i współdzielonych centrów logistycznych szczególnie w obszarze e-commerce oraz logistyki zwrotów dla branży modowej.
 • Ponadto GXO posiada znaczące doświadczenie w zakresie przywracania pełnej wartości produktów, co pozwala na zmniejszanie liczby odpadów pochodzących z procesu zwrotów i możliwość realizacji celów ESG przez klientów.

GXO w Europie Środkowej

GXO działa w Europie Środkowej, w takich krajach jak: Niemcy, Polska, Czechy i Rumunia, od ponad 20 lat, obsługując klientów z branży e-commerce, modowej, FMCG i DIY. GXO specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach i usługach logistycznych, które obejmują magazynowanie, przygotowanie zamówień, e-fulfilment, co-packing i usługi wartości dodanej, zarządzanie zwrotami, przywracanie pełnej wartości produktów, logistykę w ciągu chłodniczym oraz centra logistyczne dedykowane i współdzielone. GXO zatrudnia obecnie około 4 tys. pracowników w ponad 30 lokalizacjach w Europie Środkowej, których łączna powierzchnia wynosi 800 tys. m2. 

źródło: GXO