Organizator:

Innowacje dla intralogistyki na Modernlog

Podziel się

Polski producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej Europa Systems, zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce na Modernlog - innowacyjny, inteligentny mobilny przenośnik – ES SMART Conveyor. Jego światowa premiera odbyła się podczas międzynarodowych Targów LogiMAT2019 w Stuttgarcie.

Europa Systems jako Omron System Integrator – jest pierwszym w Polsce certyfikowanym partnerem na systemy robotów mobilnych Omron. Obie firmy zawarły w styczniu 2019 r. strategiczne partnerstwo na rozwijanie technologii AIV (Autonomous Intelligent Vehicles) jako aplikacji ES SMART w sektorze intralogistyki. Europa Systems rozszerza swoje portfolio produktowe o serię robotów LD firmy Omron. Z drugiej strony, klienci firmy Omron mogą teraz polegać na doświadczeniu Europa Systems jako specjalisty w zakresie kompleksowych, a przede wszystkim innowacyjnych  rozwiązań dla intralogistyki.

 

ES Smart to w pełni autonomiczny, inteligentny wózek transportowy, który zapewnia wysoką elastyczność i wydajność w procesach automatyzacji. Nie wymaga modernizacji przestrzeni obszaru roboczego zakładu oraz programowania dokładnej ścieżki przejazdu. Potrafi planować alternatywne trasy, działa w bardzo dynamicznych środowiskach, bezpiecznie pracuje wśród ludzi. Europa Systems będzie rozwijać autonomiczne technologie AIV - Autonomous Intelligent Vehicle  w kierunku większych ładunków – obecnie ładowność to 120 kg, niebawem będzie również 250 i 500kg. Natomiast docelowo firma chce mieć produkt kompatybilny z tradycyjnymi systemami przenośników Heavy Load czyli o ładowności powyżej 1000 kg.

-Jesteśmy dumni z bycia jednym z pierwszych w Polsce oficjalnych partnerów Omron w nowej sieci Omron System Integrator. Zwiększa to nasze możliwości i zasoby dla projektów AGV, które rozwijamy od kilu lat w ramach grupy produktów Europa Systems. Globalni klienci potrzebują światowych partnerów w globalnych projektach. Dlatego cieszymy się na współpracę i mocne partnerstwo - mówi Marcin Marszałek, Członek Zarządu i Global Sales Director Europa Systems.

Europa Systems jest producentem z ponad 20 letnim doświadczeniem w zakresie urządzeń i systemów transportu wewnętrznego. Liderem w zakresie automatyzacja przepływu i składowania materiałów w centrach dystrybucyjnych, magazynach i zakładach produkcyjnych.

Odwiedzający Modernlog będą mogli obejrzeć na stoisku  Europa Systems prezentację na żywo „Innovations for Intralogistics” gdzie pracować będą zintegrowane urządzenia takie jak: robot mobilny ES Smart, spirala przenośników z windą oraz automatyczny magazyn pustych palet.

- Nasi inżynierowie z dużą praktyką w planowaniu projektów automatyzacji i wdrożeniu zaawansowanej automatyki w magazynach i zakładach produkcyjnych podzielą się swoimi doświadczeniami.  Na miejscu odpowiedzą na pytania jak opracować kompleksową koncepcję automatyzacji logistyki, pozbawioną podstawowych i najczęstszych błędów – wyjaśnia Robert Jastrzębski Dyrektor Sprzedaży na Polskę.

Hasłem tegorocznej ekspozycji Europa Systems są innowacje dla intralogistyki. Firma zaprezentuje jak wykorzystywane są najnowsze światowe technologie autonomicznych wózków do zwiększania wydajności  w centrum dystrybucyjnym na przykładzie wdrożenia w Polsce, a dokładnie w Poznaniu w firmie Sivantos.

- Jest to dla nas bardzo ważne aby pokazać, że warto inwestować w automatyzację  a innowacyjne technologie są dostępne w Polsce  – mówi Ilona Miziewicz-Groszczyk, Dyrektor Marketingu Europa Systems. - Od kilku lat Polska staje się nowym punktem na logistyczno-magazynowej mapie Europy. W 2018 roku odnotowano  rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów - 1,84 mld euro. Dlatego ważne będzie dla nas w perspektywie kolejnych lat aby budować silną pozycję dostawcy kompletnych rozwiązań w zakresie automatyki magazynowej na rodzimym rynku, wykorzystujemy w tym celu nasze światowe referencje i know-how – wyjaśnia.

W ramach planowanych aktywności podczas targów  Modernlog , Europa Systems jest partnerem merytorycznym największej w Polsce konferencji  „Smart Warehouse” - dedykowanej  tematom logistyki 4.0.

Zapraszamy również do umówienia się na spotkanie z inżynierami i ekspertami Europa Systems.
Europa Systems będzie dostępna podczas targów na stoisku w hali  nr 7.