Organizator:

Inteligentne rękawice, nowoczesne roboty i wózki czyli Wanzl na Modernlog

Podziel się

Jeden z pionierów rozwiązań dla intralogistyki, firma Wanzl będzie wystawcą Modernlog 2019. Zdradzamy co znajdzie się w ofercie prezentowanej na stoisku w trakcie czerwcowych targów.

Podczas targów Modernlog w Poznaniu Wanzl zaprezentuje kolejne elementy koncepcji „Dynamic Material Handling” oraz rozwiązania na potrzeby efektywniejszej organizacji wewnętrznych procesów logistycznych i odciążenia pracowników. Jak przekonuje firma Wanzl potencjał optymalizacji często zależy od detali.

 

PROGLOVE MARK – inteligentna rękawica ze skanerem kodów kreskowych

Zintegrowany skaner kodów kreskowych na inteligentnej rękawicy ProGlove Mark zapewnia operatorowi swobodę, komfort i ergonomię ruchów podczas prac magazynowych.

Zarówno w przypadku skomplikowanych etapów produkcji na taśmie produkcyjnej, jak i pobierania niewielkich części w hali magazynowej: w zastosowaniach przemysłowych w przebiegu procesu liczy się każda sekunda. Inteligentna rękawica ProGlove zastępuje tradycyjny skaner z uchwytem pistoletowym, pozwalając pracownikom magazynu wykonywać swoje zadania szybciej, bezpieczniej i bardziej ergonomicznie.

Funkcję skanowania uruchamia nacisk wywierany na wyzwalacz umieszczony w materiale, z którego wykonana jest rękawica. Pracownik otrzymuje bezpośrednią informację zwrotną na temat poszczególnych etapów procesu w formie dźwiękowej, dotykowej i wizualnej. Ma to pozytywny wpływ zarówno na wydajność, jak i jakość jego pracy.

MIR – robot transportowy

Automatyczny magazyn karuzelowy, wózek do kompletacji własnego projektu oraz bezzałogowe roboty transportowe firmy MiR Mobile Industrial Robots są ważnymi elementami dynamicznego systemu kompletacji opartego na zasadzie „towar do człowieka”. W ten sposób można uniknąć czasochłonnych i męczących etapów, wydajność kompletacji rośnie, a pracownicy mogą się cieszyć lepszą ergonomią.

 

Wózek do kompletacji KT3-X – indywidualna konfiguracja, efektywniejsza kompletacja

Każda przestrzeń magazynowa jest inna, a każda branża ma własne wymogi. KT3-X spełni oczekiwania każdego, kto szuka wózka do kompletacji idealnie dostosowanego do swoich potrzeb. Dopasowane do specyficznych wymagań klienta dzięki indywidualnie konfigurowanym wymiarom zewnętrznym w najmniejszych jednostkach siatki oraz licznym akcesoriom. Usprawnia przebieg kompletacji jako ważnego etapu całego łańcucha dostaw. Dotyczy to każdego wózka, ponieważ indywidualne dopasowanie wymiarów jest możliwe nawet przy zakupie jednej sztuki. Model podstawowy wyróżnia się wyjątkowo stabilnym podwoziem oraz wysokiej jakości kółkami skrętnymi Wanzl z gumowymi bieżnikami. Uchwyty, półki druciane, uchwyty do wózka widłowego lub podnośnikowego oraz 5. kółko umożliwiające obrót w miejscu o 360° to tylko część dostępnych dodatkowych akcesoriów, za pomocą których można dostosować KT3-X do poszczególnych zastosowań.

Firma

Wanzl założony w 1947 a w Polsce obecny od 24 lat wyposaża magazyny w niemalże każdej branży. Jako lider innowacji rozwija, produkuje i dostarcza na rynek nowe koncepcje rozwiązań premium dla obszarów związanych z transportem wewnętrznym, magazynowaniem, kompletacją i przeładunkiem. 4900 pracowników, 13 miejsc produkcyjnych, 50 samodzielnych przedstawicielstw na całym świecie zarządzanych jest już przez trzecie pokolenie w rodzinnej firmie.

Więcej informacji o produktach:

https://www.wanzl.com/pl_PL/produkty/systemy-regalow-i-aranzacja-przestrzeni/proglove-mark/

https://www.wanzl.com/pl_PL/kontakt/aktualnosci-i-dla-prasy/komunikaty-prasowe/logimat-2019/

https://www.wanzl.com/pl_PL/produkty/wozki-do-kompletacji/wozek-do-kompletacji-kt3-x/