Organizator:

Kierunek Smart Warehouse

Podziel się

Dwa dni merytorycznej wiedzy, aktualne zagadnienia, bieżące wyzwania, doświadczeni eksperci ze znanych marek i ciekawe dyskusje – tak zapowiada się tegoroczna edycja konferencji Smart Warehouse, która odbędzie się już 1-2 czerwca w ramach targów Modernlog w Poznaniu. Wśród prelegentów m.in. przedstawiciele: ABB, Europa Systems, FANUC, Geek +, GXO, Last Mile Experts, PSI Polska, PSML, Łukasiewicz-PIT i wielu innych.

Przed nami Targi Logistyki Magazynowania i Transportu Modernlog, w których będzie można wziąć udział już od 31 maja do 3 czerwca w Poznaniu. Tegoroczny program wydarzenia obfituje w spotkania eksperckie, jednak jego najbardziej rozpoznawalnym punktem pozostaje konferencja Smart Warehouse. To na jej scenie spotykają się eksperci z zakresu inteligentnych magazynów, automatyzacji i robotyzacji procesów, digitalizacji danych oraz transportu wewnętrznego, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z gośćmi targowymi. Najbliższa edycja Smart Warehouse będzie jednak inna niż poprzednie, organizatorzy rozwijają koncepcję spotkania o strefę networking, bezpłatne konsultacje, a także scenę partnerów. Bezpłatna rejestracja: https://smartwarehouse.modernlog.pl/ 

Logistyka e-commerce na otwarcie konferencji

Po raz pierwszy na jednej scenie, we wspólnej dyskusji pojawią się Arkadiusz Kawa (Łukasiewicz-PIT), Mirek Gral (Last Mile Experts) oraz Damian Kołata (Cushman&Wakefield) – to ich rozmowa na temat logistyki e-commerce rozpocznie tegoroczną edycję konferencji Smart Warehouse.

Kupujemy coraz częściej, coraz więcej, coraz bardziej zróżnicowane produkty i mamy coraz wyższe wymagania co do warunków realizacji zamówień, a logistyka nierzadko determinuje decyzje zakupowe klientów internetowych. Musi być elastycznie, szybko, tanio i ekologicznie – komentuje Marta Cudziło (Łukasiewicz-PIT), moderatorka panelu logistyka e-commerce. – Czy operatorzy logistyczni są w stanie spełnić wszystkie te wymagania? Jakie rozwiązania dominują w obszarze magazynowania i ostatniej mili w e-commerce? Jakich usług dodatkowych oczekuje klient, czy zawsze musi być „na już” i jak bardzo „zielonym” trzeba być by przekonać do siebie coraz bardziej wymagającego klienta? O tym porozmawiamy w panelu otwierającym konferencję Smart Warehouse – zapowiada Marta Cudziło.

#IoT digitalizacja

Po dyskusji otwierającej konferencję przyjdzie czas na rozmowy o technologiach. Pierwszą z nich poprowadzi Artur Olejniczak (WSL), który wraz z gośćmi oceni digitalizację w kontekście czynnika ludzkiego oraz ekologii, jej wpływ na obniżenie kosztów funkcjonowania organizacji oraz procesów intralogistycznych. Wśród prelegentów panelu #IoT_digitalizacja znaleźli się Jerzy Danisz (PSI Polska), Donata Hermann (GIGLIKE, PSML), Rafał Biegała (SICK) i Krzysztof Roszyk (MW Logistics), Krzysztof Janczukowski (Miele).

Rozwój sektora e-commerce wciąż napędza budowę kolejnych obiektów, bardziej ekologicznych i przyjaznych dla pracowników. Wyzwaniem dla rynku stają się rosnące koszty budowy, eksploatacji, kurczące się banki ziemi oraz utrudniony dostęp do pracowników magazynowych – opowiada Artur Olejniczak, moderator panelu #IoT digitalizacja. Odpowiedzią na część z nich jest digitalizacja oraz implementacja rozwiązań IoT. Aby utrzymać wysoką konkurencyjność branży TSL nie ma innej drogi jak poddanie organizacji cyfrowej transformacji ­– podsumowuje przedstawiciel WSL.

#automatyczne systemy składowania

Drugi panel zaplanowany na pierwszy dzień konferencji to #automatyczne systemy składowania. Poprowadzą go Magda Libiszewska oraz Dominik Jańczak (Logistics Manager). Na czym dziś „stoimy” w kontekście czasu i kosztów realizacji oraz wyboru automatycznych systemów składowania? Ile obecnie kosztuje ich praca i jaka jest szansa na obniżenie kosztów przy wzroście cen energii? Jak decyzja o inwestycji w automatyczne systemy składowania wpływa na potrzebę budowania wykwalifikowanych zespołów pracowników i gdzie ich szukać? To tylko kilka zagadnień, które zostaną poruszone przez moderatorów oraz ich gości. Wśród prelegentów m.in. Aleksander Milon (GXO) oraz Krzysztof Małek (Europa Systems), Kamil Szymański (Space4Logistics).

II dzień konferencji Smart Warehouse & #agv_roboty

Drugi dzień konferencji Smart Warehouse rozpocznie wystąpienie Krzysztofa Maśnego, znanego eksperta, który może pochwalić się 25-letnim doświadczeniem w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw, pt. „Automatyka. O co idzie gra i jak w nią grać?”. Odpowiedź na to pytanie usłyszymy już 2 czerwca na targach Modernlog.

Natomiast Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems) zaprasza do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym #agv roboty. Na scenie po raz pierwszy w Polsce Claus Folke (Geek+). Towarzyszyć mu będą Mateusz Gołębiowski (OMRON), Artur Thomas (Jungheinrich Polska), Michał Furmański (ABB) oraz Mateusz Amroziński (FANUC). Wśród zagadnień m.in. kluczowe obszary w magazynie, co można zrobotyzować i kiedy to się opłaca, jak dofinansować innowacje w robotyzację, autonomiczny transport nowej generacji czy paletyzacja – roboty przemysłowe i coboty.

#technologie transportu wewnętrznego

O pułapki ROI w automatyce, projektowanie systemów automatyki i wpływ konfliktu zbrojnego na łańcuchy dostaw zapyta swoich prelegentów Piotr Sędziak (Orbico Supply) w ramach panelu #technologie transportu wewnętrznego.

Dynamika zmian w naszym otoczeniu w ostatnich miesiącach znacznie przyspieszyła, chociaż już rok temu wydawało się że poziom wyzwań w logistyce jest na rekordowym poziomie. Niestabilność polityczna, covid i post-covid, powiązana z tym dalsza destabilizacja łańcuchów dostaw i eskalacja wyzwań w zakresie zapewnienia materiałów i pracowników w logistyce wraz z eksplozją inflacji i presji kosztowej, tworzą mieszankę o niespotykanej dotąd sile wpływu na obszar logistyki – tłumaczy Piotr Sędziak, moderator panelu #technologie transportu wewnętrznego. –  Jak kształtować w takim środowisku decyzje dotyczące optymalizacji procesów logistycznych i ich automatyzacji, jakie czynniki brać pod uwagę i czego być bardziej świadomym – o tych sprawach m.in. będziemy chcieli porozmawiać w trakcie panelu dotyczącego technologii transportu wewnętrznego, na który serdecznie zapraszam.

Konferencyjne dni zakończą prezentacje w ramach sceny partnerów (m.in. Geek+, PSI Polska, WDX, Reflex Logistics Solutions by Hardis Group, Ferag) oraz networking w specjalnie zaprojektowanej w tym celu strefie, w ramach której będzie można skonsultować się z obecnymi na miejscu ekspertami.

Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią targów MODERNLOG (Poznań, 31.05-3.06), które nie bez powodu uznawane są za najważniejsze spotkanie sektora logistycznego w Polsce. Stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, aktualną ofertą firm, wymiany doświadczeń zawodowych i podjęcia rozmów handlowych. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.