Organizator:

Logistycy na topie

Podziel się

Logistycy w 2021 roku nie będą narzekać na brak pracy. Zadbają o to m.in. klienci sklepów internetowych, stymulujący rozwój branży e-commerce, usług kurierskich i fulfillment. Nic więc dziwnego, że pracownicy obszaru logistyki i zarządzania magazynami znaleźli się w grupie najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy.

Mimo że pandemia spowodowała straty liczone globalnie w setkach miliardów euro, a niektóre sektory odnotowały potężne straty, są również i takie branże, które ekonomicznie na tym zyskały. To tam, gdzie produkcja nie tylko nie została wstrzymana, ale przyspieszyła, pojawił się zwiększony popyt na inżynierów odpowiedzialnych za projektowanie, procesy technologiczne i biznesowe. Należą do nich m.in. branża medyczna i farmaceutyczna, firmy zajmujące się bezpieczeństwem sanitarnym, FMCG, e-commerce, firmy kurierskie, IT oraz specjalizujące się w analityce biznesowej.

Najbardziej poszukiwani inżynierowie na rynku w 2021 r.

Jak wskazuje w swoim raporcie firma Bergman Engineering, inżynierów zatrudniać będą firmy z branży e-commerce, zajmujące się cyberbezpieczeństwem oraz szeroko pojętymi usługami dla biznesu. Tu pojawiać się będzie zapotrzebowanie na specjalistów IT, programistów, testerów i analityków. Sektor e-commerce wspierać będą także pracownicy obszaru logistyki i zarządzania magazynami. - Wynika to ze zmiany nawyków i przyzwyczajeń. Mimo że pandemia może się skończyć to część klientów zostanie w sferze zakupów online, a część firm zostanie w formie pracy online, co spowoduje wzrost zapotrzebowania na usługi IT, zakresu e-commerce i firm kurierskich – tłumaczy ekspert.

Jako najmniej perspektywiczne oceniono branżę motoryzacyjną i lotniczą, które w 2020 r. przeżyły głęboki kryzys i trudno mówić w ich przypadku o szybkiej perspektywie do normalności.

Źródło: Bergman Engineering/ materiały prasowe