Organizator:

Logistyk wśród najbardziej perspektywicznych zawodów

Podziel się

Co trzeci pracownik planuje zmienić zawód. Na czele rankingu „TOP10 zawodów z przyszłością” znaleźli się programista, specjalista energetyki odnawialnej i logistyk.

Ranking „TOP10 zawodów z przyszłością” otwiera programista. 11 proc. Polaków wybrałoby właśnie tę profesję. Numerem dwa (ex aequo po 6 proc. wskazań) są logistyk oraz specjalista energetyki odnawialnej. Podium zamykają influencer i fizjoterapeuta z 5 proc. wskazań dla każdej z odpowiedzi. W rankingu dalsze pozycje zajęli, z 4 proc. odpowiedzi, specjalista cyberbezpieczeństwa oraz dietetyk. 3 proc. ankietowanych wybrało przebranżowienie na analityka danych (big data), inżyniera automatyki i robotyki lub doradcę finansów osobistych.

Logistyka popularna wśród trzydziestolatków 

Najmłodsi z respondentów ocenili, że najchętniej rozwijaliby się jako influencerzy, a w drugiej kolejności – programiści i fizjoterapeuci (odpowiednio 13 proc., 8 proc. i 8 proc. wskazań wśród pracowników od 18 do 24 r.ż.). W grupie 25-34 lata królują programista, logistyk i influencer (odpowiednio 15 proc., 7 proc., 7 proc. wskazań). Kolejna grupa wiekowa wybrała ex aequo zawody programisty oraz specjalisty cyberbezpieczeństwa (po 8 proc. wskazań u osób między 35 a 44 r.ż.).

Źródło: Webcon