Organizator:

Logistyka 4.0 na targach MODERNLOG - wywiad z Hanną Zdrojewską

Podziel się

Z Hanną Zdrojewską, Dyrektor Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Międzynarodowe Targi Poznańskie o bieżących trendach, którym będzie można się bliżej przyjrzeć w dniach 31.08-3.09.2021 w Poznaniu – rozmawiała redakcja "Top Logistyk".

MODERNLOG wespół z blokiem targów ITM Industry Europe otwiera tegoroczny sezon imprez branżowych na MTP. Wracacie Państwo do spotkań na żywo po dłuższej przerwie. To z pewnością duże wyzwanie i odpowiedzialność dla organizatorów. Jak wyglądają przygotowania do tegorocznej imprezy?*

Hanna Zdrojewska: Bogaty program bloku targów ITM Industry Europe, w tym Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG był już gotowy w zeszłym roku, niestety ze względu na sytuację epidemiczną nie udało się nam go wcielić w życie.  W tym sezonie, zdając sobie sprawę z dużej odpowiedzialności wobec naszych wystawców i gości targowych, zamierzamy zrealizować wcześniejsze pomysły, uzupełnione o wątki walki z kryzysem i przykłady dobrych, a także skutecznych praktyk na rynku w dobie COVID-19. Opierając się na liczbie już zgłoszonych firm, a także rozmowach z branżą, ufamy, że najbliższe targi okażą się dużym sukcesem. Zarówno my, jako organizatorzy, jak i branża nie możemy doczekać się biznesowych spotkań na żywo, gwaru rozmów i targowego poruszenia. Jestem przekonana, że wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez targowych pozwoli nam sprostać nowym wyzwaniom w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Czego możemy się spodziewać pod koniec sierpnia w Poznaniu?

Wierzymy, że stały kontakt z przedstawicielami firm z sektora logistycznego, pozwolił nam przygotować odpowiednie atrakcje zarówno dla wystawców, jak i profesjonalnych zwiedzających. Nie bez powodu naszemu wydarzeniu już kolejną edycję towarzyszy hasło logistyka 4.0, nawiązujące bezpośrednio do koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, automatyzacji, robotyzacji, przetwarzania i operowania big data za pomocą cyfrowych narzędzi. Wiemy, że są to tematy, które żywo interesują logistyków i na pewno nie zabraknie ich podczas tarów MODERNLOG. Zakres tematyczny naszego wydarzenia jest jednak szerszy i obejmuje technologie transportu, systemy magazynowania, komisjonowania i gospodarki magazynowej, pakowanie i systemy identyfikacji, software oraz rozwiązania IT dla intralogistyki, logistyki transportu, a także usługi logistyczne, w tym logistykę kontraktową.

Na targach MODERNLOG będzie można obejrzeć również pokazy maszyn, które zorganizowane zostaną w strefie Innovation for Logistics Industry (In4Log). To rzadka okazja do przyjrzenia się na żywo pracy urządzeniom, stosowanym w optymalizacji procesów intralogistycznych, oceny ich skuteczności, szybkości i efektywności w zestawieniu z krytycznymi wyzwaniami.

Z doświadczenia wiemy, że nie zabraknie również ciekawych inicjatyw na stoiskach naszych wystawców. Na gości targowych na pewno będą czekać pokazy nowości produktowych, atrakcyjne akcje promocyjne i przede wszystkim przedstawiciele firm gotowi do rozmowy oraz prezentacji swojej oferty.   

Czy w tym roku również będzie można wziąć w towarzyszącej targom konferencji?

Oczywiście, Konferencja Smart Warehouse na stałe wpisała się w program targów MODERNLOG. Także i w tym roku będzie można spotkać się z ekspertami branżowymi i wspólnie podyskutować o optymalizacji procesów, automatyzacji i robotyzacji czynności logistycznych za pomocą najnowszych na rynku technologii. W tym roku konferencja potrwa aż dwa dni (1-2.09), z czego 1 września Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki) poprowadzi panel pt. IoT_digitalizacja, a Piotr Sędziak (Orbico Supply) przeprowadzi rozmowę z panelistami nt. technologii transportu wewnętrznego. Drugi dzień konferencji, czyli 2 września, poświęcony zostanie automatycznym systemom składowania i AGV_robotom, które poprowadzą kolejno Magdalena Libiszewska (Forum Media) z Łukaszem Musialskim  (Chaingers) i Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems).

W roli prelegentów wystąpią przedstawiciele takich firm, jak Fanuc, Omron, SICK czy HIT Kody Kreskowe. Zadbaliśmy o to, aby spotkanie obfitowało w analizy case studies, przykłady wdrożeń na polskim i zagranicznym rynku oraz odpowiadało na realne potrzeby współczesnych szefów logistyki, kierowników magazynów i menedżerów łańcuchów dostaw. Na bieżąco staramy się przysłuchiwać naszym wystawcom i partnerom branżowym, aby nadążyć za dynamicznie rozwijającą się branżą logistyczną. Konferencja odbywa się pod patronatem PSML oraz Łukasiewicz-Instytut Logistyki i Magazynowania. Bezpłatna rejestracja na to wydarzenie trwa pod adresem: https://smartwarehouse.modernlog.pl/ .

A co z osobami, które z różnych względów nie zdecydują się lub nie mogą przyjechać na targi?

Dla nich przygotowaliśmy internetową platformę spotkań online, która skierowana jest zarówno do wystawców, jak i gości targowych. Mamy nadzieję, że umożliwi ona dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców, niezależnie od usytuowania siedziby firmy czy możliwości fizycznego udziału w wydarzeniu. Jak przystało na targi logistyki 4.0 czerpiemy z dorobku nowych technologii, nie zapominając o wartości tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązań.

Dodam tutaj, że poprzez wspomnianą platformę będzie można wziąć udział w także w konferencji Smart Warhouse, które będzie transmitowana na żywo.

Czy znana jest już lista wystawców?

Lista wystawców całego bloku targów dostępna jest na stronie Modernlog.pl, ale nie jest to jeszcze pełne zestawienie. Codziennie dołączają do nas kolejne firmy, które ośmielone luzowanymi obostrzeniami coraz śmielej myślą o spotkaniach na żywo. Znaleźć na niej można takie firmy, jak WObit, Wanzl, AG Consult, Europa Systems, Kardex Polska, a także wiele instytucji branżowych oraz uczelni. Nie zabraknie zatem okazji do rozmowy z liderami rynkowymi i zapoznania się z ich najnowszą ofertą.

*wywiad ukazał się pierwotnie w Top Logistyk, nr 3 czerwiec-lipiec 2021