Organizator:

Logistyka w obliczu wyzwań na targach MODERNLOG

Podziel się

Nadchodzi kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Już od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. teren MTP zapełnią stoiska integratorów systemów, producentów oraz dystrybutorów rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 i magazynów przyszłości. Program wydarzenia obfituje w spotkania z ekspertami w ramach konferencji Smart Warehouse i pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log.

Przed nami jedno z najważniejszych spotkań branży logistycznej. Już na przełomie miesięcy, tj. 31.05-3.06.2022 r. w Poznaniu zagoszczą wystawcy z Polski i zagranicy, którzy w gronie profesjonalistów zaprezentują m.in. rozwiązania z zakresu automatyki, cyfryzacji danych, zarządzania centrum dystrybucyjnym,  optymalizacji procesów logistycznych i nowoczesnego wyposażenia magazynu.

Obecna sytuacja na rynku sprawia, że branża logistyczna potrzebuje dużego wsparcia technologicznego. Zerwane łańcuchy dostaw, braki kadrowe, wzrosty czynszów za powierzchnię magazynową czy rosnące wymagania klientów e-commerce to wyzwania, z którymi mierzą się na co dzień pracownicy tego sektora – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor targów MODERNLOG.  – To z myślą o nich przygotowujemy kolejną edycję MODERNLOG, wraz z wystawcami zapraszając do zapoznania się z rozwiązaniami optymalizującymi pracę i procesy logistyczne. 

Efektywnie i bez pułapek

Spotkania targowe to doskonała okazja do zaprezentowania nowości produktowych, ale także rozpowszechnienia wiedzy na temat sprawdzonych systemów. Hörmann Logistik Polska przedstawi ofertę skierowaną do firm, które oczekują bezpiecznego, sprawnego oraz bezawaryjnego rozwiązania miniload – Chcielibyśmy pokazać odwiedzającym targi MODERNLOG rozwiązanie AutoStore wraz z systemem WMS HiliS, które sprawiają, że magazynowanie jest efektywne, a każdy z produktów  dostępny od ręki – zapowiada Paweł Łusiak, Sales Manager, Hörmann Logistik Polska. – Na naszym stoisku będzie można spotkać osoby odpowiedzialne zarówno za zarządzanie spółką, jak i inżynierów, którzy na co dzień projektują wyżej wspomniane systemy - chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Wśród wystawców targów MODERNLOG znaleźć będzie można także przedstawicieli firm produkcyjnych. Wśród nich bekuplast zwróci uwagę na konieczność właściwego doboru pojemników. – Od blisko czterech dekad firma bekuplast, jako producent pojemników plastikowych dla wielu branż, z powodzeniem zaspokaja potrzeby rynku w zakresie rozwiązań wspierających transport, magazynowanie i logistykę – opowiada Grzegorz Czajkowski, dyrektor handlowy, bekuplast. - Warto zdać sobie sprawę, jak ważnym elementem w działalności każdej firmy jest posiadanie dostosowanych do potrzeb, praktycznych i wytrzymałych pojemników magazynowych. Dlatego z przyjemnością spotkamy się na stoisku bekuplast, aby podzielić się naszymi doświadczeniami i rozwiązaniami odpowiadającymi wymaganiom nowoczesnej automatyki magazynowej.

Nowoczesne wyposażenie magazynu, a także rozwiązania z zakresu logistyki 4.0 stanowią główną oś ekspozycji targów MODERNLOG. To tutaj prezentowane są nowoczesne rozwiązania wpierające pracę logistyków. – Innowacyjne rozwiązania z zakresu logistyki magazynowej to od dekad znak rozpoznawczy Wanzl – komentuje Bogdan Kralkowski, Head of Material Handling, Wanzl Polska. – Teraz na targach Modernlog wiele spośród nich będzie można zobaczyć w tym samym miejscu, w tym samym czasie. Wanzl zaprezentuje wózki kompletacyjne i rollkontenery, roboty transportowe oraz inteligentne rozwiązania usprawniające procesy magazynowe, oszczędzające czas i siły personelu.

Praktycy dla praktyków oraz maszyny w akcji

MODERNLOG to także idealne miejsce, aby spotkać się z ekspertami z zakresu automatyzacji, robotyzacji, automatycznych systemów składowania i technologii transportu wewnętrznego. Wystąpią oni na scenie konferencji Smart Warehouse, którą zaplanowano w tym roku na 1 i 2 czerwca 2022 r. W programie spotkania znaleźć można odniesienia do aktualnej sytuacji na rynku oraz rozmowy z przedstawicielami znanych marek i instytucji, m.in. ABB, Cushman & Wakefield, Europa Systems, Jungheinrich Polska, Last Mile Experts, PSI Polska, Orbico Supply, Łukasiewicz - PIT, PSML czy Wyższej Szkoły Logistyki. Jak wygląda wpływ konfliktu militarnego na łańcuchy dostaw? W jaki sposób cyfryzujemy analogowe procesy w magazynie? Jak skorzystać z ulgi na robotyzację? Ile obecnie kosztuje praca automatycznych systemów składowania i jaka jest szansa na ich obniżenie przy wzroście cen energii?  To tylko kilka z zaplanowanych na konferencję Smart Warehouse zagadnień. Trwa bezpłatna rejestracja: https://smartwarehouse.modernlog.pl/

Nie zabraknie w tym roku także pokazów maszyn na żywo w strefie In4Log, która organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog. To tutaj będzie można przyjrzeć się pracy urządzeń w czasie rzeczywistym, zobaczyć odwzorowane procesy logistyczne oraz propozycje ich optymalizacji.  Prezentacje będą prowadzone każdego dnia targów we współpracy z partnerami technologicznymi, w grupie których znajdują się firmy Aiut, Anter System, Georg UTZ, Holler Polska, IBCS Poland, Jusky oraz Redsteel.

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.