Organizator:

Moc innowacji i technologicznych nowości – drugi dzień targów MODERNLOG dobiegł końca.

Podziel się

Drugi dzień kluczowych targów dla branży logistycznej w Polsce rozpoczął się od uroczystego otwarcia konferencji Smart Warehouse.  Podczas inauguracji wydarzenia Filip Bittner, wiceprezes Grupy MTP powitał zgromadzonych gości i zaprosił do uczestnictwa w eksperckich panelach dyskusyjnych oraz networkingu w specjalnie wyznaczonej strefie.

Tegoroczne otwarcie konferencji Smart Warehouse uświetniła obecność Ignacego Niemczyckiego — Podsekretarza stanu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Pan Minister w swoim wystąpieniu docenił inicjatywę tworzenia spotkań dla branży logistycznej w Polsce. Podczas krótkiej wizyty na terenie targów MODERNLOG obejrzał także przestrzeń wystawienniczą.

W ramach panelu otwarcia, moderowanego przez Barbarę Tokarz (GXO), odbyła się ciekawa dyskusja na temat Manager w obliczu wyzwań logistyki przyszłości, w której wzięli udział: Joanna Borkowska-Iwanek (GXO Logistics),  Przemysław Piętak (CBRE) , Karol Tokarczyk (Polityka Insight)  i Tomasz Walenczak (ManpowerGroup Poland). Zaproszeni eksperci opowiedzieli o tym, jak demografia
i digitalizacja kształtują obraz logistyki w polikryzysowej rzeczywistości, a także, w jaki sposób odbywa się współczesna rekrutacja pracowników magazynowych. W swoich rozważaniach przedstawili prognozy dotyczące przyszłości branży logistycznej w kontekście kadr pracowniczych.

Robotyzacja magazynów to krok w stronę niedalekiej przyszłości

Pierwszy z paneli eksperckich rozpoczął się od niezwykłej prezentacji firmy Solutions for Technology
z udziałem  Łajki i Szarika, czyli robotów marki Deep Robotics. Na oczach uczestników nowoczesne maszyny pokazały swoje możliwości krocząc przed zebranymi i odtwarzając wskazane komendy.

Była to zapowiedź głównego tematu panelu Roboty i technologie przyszłości, prowadzonego przez Ilonę Miziewicz-Groszczyk . Wśród uczestników dyskusji obecni byli: Filip Różański. (Linde Material Handling), Tomasz Boruta (GEBHARDT Polska), Piotr Susz (LOCURA) , Artur Thomas (Jungheinrich Polska) i Izabela Kesselring (FIEGE). W trakcie dyskusji paneliści omówili aktualne trendy w branży logistycznej, a także nadzieje i obawy związane z nadchodzącą robotyzacją magazynów. Każdy
z obecnych omówił również case study praktycznych wdrożeń nowoczesnych technologii.

Fulfilment e-commerce – rosnące potrzeby i nowe wyzwania.

W drugim panelu eksperckim, poprowadzonym przez Martę Cudziło (Poznański Instytut Technologiczny Łukasiewicz) odbyła się debata na temat rosnących potrzeby i nowych wyzwań dla usług fulfilment w e-commerce. W gronie panelistów obecni byli: Łukasz Wysokiński (InPost) , Adam Sobolewski (Magna Valor) , Patryk Angelard (Point of view) , Sebastian Kaczmarski (IKEA)  oraz Cezary Pieczetowski (Amazon). Uczestnicy rozmowy podzielili się swoim bogatym doświadczeniem w branży omawiając kluczowe czynniki sukcesu logistyki e-commerce.   

W minionym dniu targi odwiedziło wielu zwiedzających, którzy oprócz bogatej ekspozycji wystawców stanowiącej obszerny przegląd trendów i rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 odwiedzili strefę In4log – nowoczesny magazyn XXI wieku z  pokazami maszyn na żywo w zainscenizowanym obiekcie logistycznym.

To jeszcze nie koniec nadchodzących wydarzeń i atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z programem na kolejny dzień – szczegóły dostępne na stronie www.modernlog.pl

ZOBACZ FOTORELACJĘ