Organizator:

Modernlog 2021: spotkania na żywo, pokazy maszyn, nowości produktowe

Podziel się

Przed nami długo wyczekiwana edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już 31.08-3.09.2021 r. na terenie MTP będzie można spotkać się z liderami branży logistycznej, przedstawicielami producentów i dostawców nowoczesnych rozwiązań magazynowych, zapoznać się z nowościami produktowymi, obejrzeć pokazy maszyn oraz wziąć udział w towarzyszącej targom konferencji Smart Warehouse.

Tegoroczny kalendarz imprez branżowych w Poznaniu otwiera blok ITM Industry Europe, w tym Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już na przełomie sierpnia i września (31.08-3.09) na terenie MTP spotkają się przedstawiciele branży logistycznej, sektora przemysłowego, zleceniodawcy i podwykonawcy przemysłowi, którzy zaprezentują swoją ofertę gościom targowym z Polski i zagranicy.

– Jesteśmy dumni, że Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog wraz z ITM Industry Europe rozpoczną sezon imprez branżowych na MTP. W ostatnich miesiącach z uwagą śledziliśmy doniesienia z rynku logistycznego i cieszymy się, że wiele firm odnotowało dynamiczny wzrost oraz rozpoczęło inwestycje  w nowe technologie – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog.

Logistyka 4.0 na targach Modernlog

Obszar tematyczny tegorocznych targów Modernlog odzwierciedla bieżące trendy rynkowe,  skupiając się na prezentacji nowatorskich rozwiązań dla magazynów przyszłości oraz propozycji systemowych dla rynku e-commerce i omnichannel. Jak wynika z najnowszych raportów są to tematy, które zajmują obecnie logistyków, bo aż trzy  na cztery organizacje wskazują  automatyzację i robotyzację w magazynach, rozwiązania z obszaru big data analytics i autonomiczne wózki AGV jako przyszłość branży[1], a 60% firm logistycznych planuje duże inwestycje jeszcze w tym roku[2].

– Wsłuchujemy się w głosy profesjonalistów z branży logistycznej, aby móc zaproponować wystawcom i gościom targowym jak najbardziej interesujący program targów Modernlog. Pomaga nam w tym stały kontakt z liderami rynkowymi, jak np. firmami WObit, Wanzl,, EUROPA SYSTEMS, KARDEX POLSKA oraz ośrodkami naukowymi, które również będzie można spotkać w tym roku na naszym wydarzeniu – dodaje Hanna Zdrojewska.

Pokazy maszyn i konferencja Smart Warehouse

Nieodzowną częścią targów Modernlog są pokazy maszyn organizowanych pod nazwą Innovation for Logistics Industry (In4Log). Także i w tym roku będzie można przyjrzeć się z bliska pracującym urządzeniom, przekonać się o skuteczności innowacyjnych rozwiązań w magazynie, podejrzeć w jaki sposób zoptymalizować procesy intralogistyczne i krytyczne działania za pomocą przemyślanych inwestycji. Pokazy są organizowane przez wydawnictwo Medialog we współpracy z partnerami technologicznymi i organizatorami targów Modernlog.

W ramach Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog będzie można także wziąć udział w branżowej Konferencji Smart Warehouse. Jej program opiera się na analizie case studies, dyskusji z praktykami, przykładach wdrożeń na polskim i zagranicznym rynku oraz rozpatrywaniu możliwości, jakie dają nowe technologie współczesnym logistykom. Wśród panelistów można znaleźć znane nazwiska ze świata logistyki, praktyków, którzy posiadają doświadczenie w przeprowadzaniu wdrożeń z zakresu IoT, automatycznych systemów składowania, AGV, robotów i transportu wewnętrznego. Konferencja odbywa się pod patronatem PSML oraz Łukasiewicz-Instytut Logistyki i Magazynowania. Bezpłatna rejestracja na to wydarzenie trwa pod adresem: https://smartwarehouse.modernlog.pl/

W roli moderatorów i prelegentów wystąpią zarówno dostawcy nowych technologii, integratorzy systemów, jak i klienci docelowi ze znanych na rynku firm, m.in.: Fanuc, Omron, SICK czy HIT Kody Kreskowe. Wierzymy, że w ten sposób uda nam się zaprezentować uczestnikom spotkania ważne zagadnienia z różnych punków widzenia – opowiada Hanna Zdrojewska.

Tegoroczne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu to nie tylko ciekawy program prezentujący nowości produktowe i odzwierciadlający bieżące trendy czy Konferencja Smart Warehouse, ale także nowa formuła łącząca tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań. Dla osób, które nie mogą pojawić się na targach osobiście udostępniona zostanie internetowa platforma spotkań online, skierowana zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Umożliwi ona dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców, niezależnie od usytuowania siedziby firmy.

Targi Modernlog potrwają od 31 sierpnia do 3 września 2021. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

 

 

 

[1] Logistyka w Polsce, Manpower & Łukasiewicz-ILIM, 2021.

[2] Confidence Index CBRE 2021;