Organizator:

Modernlog 2021 - targi, jakich jeszcze nie było

Podziel się

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, będącymi częścią dużego bloku przemysłowego ITM Industry Europe. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych wystawców i gości targowych wydarzenie w nowoczesnej formule, które łączy korzyści spotkań offline i online. Jak przystało na targi logistyki 4.0 czerpiemy z dorobku nowych technologii, nie zapominając o wartości tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązań.

Tegoroczne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu to nie tylko ciekawy program prezentujący nowości produktowe i odzwierciadlający bieżące trendy czy Konferencja Smart Warehouse, ale także nowa formuła łącząca tradycyjne targi z koncepcją wirtualnych spotkań.

Choć miniony rok należał do bardzo trudnych, zarówno dla branży przemysłowej, jak i całego świata, to przyniósł wiele zmian w funkcjonowaniu biznesu. Spotkania online, wirtualne konferencje i webinary stały się dla nas codziennością i choć wszyscy tęsknimy za rozmowami na żywo, doceniamy możliwości podtrzymywania relacji biznesowych na odległość.

Nowa rzeczywistość, nowe możliwości

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla zespołów targowych Grupy MTP. Pracowaliśmy nie tylko nad nowym, ciekawym programem zbliżających się wydarzeń, ale także nad rozwojem kompetencji online. Tym samym w ramach poszczególnych projektów organizowane były webinary i konferencje w formule online, które pozwoliły pozostać w kontakcie z branżą, a także odpowiedzieć na bieżące zapotrzebowanie wystawców i gości targowych na rzetelną i solidną dawkę wiedzy z zakresu najnowszych trendów.

Do jednych z takich inicjatyw należały zaliczyć ITM_talks, spotkania prowadzone z nowoczesnego studia nagraniowego Grupy MTP były już czterokrotnie transmitowane na żywo. Do udziału zapraszano liderów przemysłu, biznesu i nauki, poruszano najgorętsze tematy w branży. W ciągu niemal roku udało się zgromadzić społeczność kilkuset osób, które z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki cyklu.

- Kolejne spotkanie z cyklu ITM_talks będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w logistyce i intralogistyce. Jest to branża, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, nie zabraknie nam więc tematów do rozmowy z ekspertami – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog. – Powodzenie naszych działań online i dobry odbiór w branży, dodaje energii podczas przygotowań do targów już na miejscu, w Poznaniu.  

Optymistyczne prognozy dla branży

Ostatnie analizy ekspertów są bardzo obiecujące. Polski przemysł już nie raz pokazywał, że jest mocny, ale najnowsze doniesienia zaskoczyły nawet ekonomistów. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja w marcu br. była o prawie 19 proc. wyższa niż rok wcześniej. To rekord wszech czasów. I choć trzeba pamiętać, że punktem odniesienia jest miesiąc, w którym rozpoczął się kryzys wywołany epidemią, to jednak wynik jest bardzo optymistyczny. Ekonomiści spodziewają się kolejnych „skoków” w następnych miesiącach. Według wstępnych danych, w stosunku do marca ubiegłego roku, wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 27 (spośród 34) działach przemysłu.  

Docierają do nas także pozytywne wieści zza granicy. Włochy łagodzą pandemiczne restrykcje i zapowiadają organizację pierwszych targów otwartych dla publiczności już w połowie czerwca, a kongresów i konferencji od lipca bieżącego roku. To dobra informacja dla całego przemysłu spotkań. Plan rozmrożenia włoskiej gospodarki od 26 kwietnia zapowiedział na konferencji prasowej premier rządu Mario Draghi.

Dla przemysłu spotkań najważniejsza jest zapowiedź, że od połowy czerwca będzie można organizować targi, a od 1 lipca również kongresy i konferencje. – To optymistyczne wieści, na które czekała cała nasza branża – komentuje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. –  Mam nadzieję, że malejące tempo pandemii pozwoli wkrótce podjąć podobną, odważną decyzję również polskiemu rządowi – dodaje.

Stacjonarnie i online

Grupa MTP wdrożyła nowe narzędzie, które jest skierowane do wystawców,  jak i zwiedzających. To specjalna platforma służąca do spotkań online. Umożliwi dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców, niezależnie od usytuowania siedziby firmy. Z kolei zainteresowani taką ofertą kupcy będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej żeby online porozmawiać o interesujących produktach bezpośrednio z producentami.

 –  Jesteśmy przekonani, że żadne rozwiązanie nie zastąpi klimatu bezpośrednich spotkań podczas targów. Jednak internetowa platforma będzie dodatkowym elementem, który wzbogaci ofertę bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE. Przetestowaliśmy to narzędzie już przy okazji innych wydarzeń i śmiało możemy je zarekomendować. Spotkania online dają możliwość poznania kontrahentów z całego świata i zdobycia nowych rynków zbytu. Platforma nie tylko pozwoli na stworzenie urozmaiconej wizytówki firmy, ale spełni również funkcję precyzyjnego wyszukania potencjalnych partnerów biznesowych i ułatwi kontakt. Jest to bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze narzędzie, zsynchronizowane z kalendarzem Outlook i Google. Ponadto każdy użytkownik będzie mógł na bieżąco śledzić wydarzenia konferencyjne odbywające się podczas targów. Zadbamy o transmisję LIVE i późniejszy dostęp do wszystkich materiałów video. Mogę zapewnić, że program będzie w tym roku bardzo bogaty, skupimy się szczególnie na transformacji technologicznej w nowej rzeczywistości – informuje Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor Targów ITM Industry Europe.