Organizator:

Modernlog – targi, które podążają z duchem czasu

Podziel się

Przed nami kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Już za kilka miesięcy, bo 2-5 czerwca 2020 r., będzie można zapoznać się z ofertą branży z zakresu logistyki 4.0. Obszar tematyczny tegorocznego wydarzenia nawiązuje do bieżących trendów rynkowych, skupiając się na prezentacji nowatorskich rozwiązań dla magazynów przyszłości, jak np. technologia AI, IoT oraz propozycji systemowych dla rynku e-commerce i omnichannel.

Podczas tegorocznej edycji targów Modernlog omówimy najgorętsze obecnie tematy w branży logistycznej – komentuje Mateusz Nowakowski, Dyrektor Targów Modernlog. –  Wsłuchujemy się w głosy profesjonalistów i z uwagą śledzimy trendy rynkowe, aby móc zaproponować naszym wystawcom i gościom targowym najbardziej interesującą tematykę. Tym sposobem zdecydowaliśmy, że na tegorocznej edycji Modernlog nie może zabraknąć prezentacji rozwiązań wpisujących się w ideę logistyki 4.0. Technologie oparte na sztucznej inteligencji czy Internet of Things, a także systemy zarządzania w segmencie e-commerce stają się bowiem chlebem powszednim w pracy logistyków.

Tegoroczny obszar tematyczny targów Modernlog skupia się na najnowszych technologicznie rozwiązaniach dla branży logistycznej.

 

Inernet rzeczy na Modernlog

Poszukiwania niezawodnych systemów optymalizowania łańcucha dostaw, które nie tylko pomagają utrzymać przepływ materiałów i procesów, ale także opierając się na analizie predykcyjnej, potrafią przewidzieć ewentualne przeszkody, nie słabną. Za rozwiązania bliskie ideału uważa się inteligentne czujniki oparte na technologii Internet of Things. Ich zastosowanie pozwala zachować wysoką wydajność przedsiębiorstwa, bez ryzyka okresowych wahań, tworząc inteligentne systemy kontrolno-pomiarowe, analityczne czy układy sterowania.

Jak zapowiada rządowy Raport Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji z poprzedniego roku, kulminacyjny punkt rozwoju IoT na świecie to 2020 rok. Oznacza to, że Polska i krajowi przedsiębiorcy stoją przed ostatnią szansą dołączenia do wyścigu o najwyższą stawkę.

Warto zatem zainteresować się tematem IoT w swoim przedsiębiorstwie, aby nie zostać w tyle w procesie optymalizacji procesów i zwiększania wydajności firmy­ – opowiada Mateusz Nowakowski z targów Modernlog.

Bezpieczeństwo danych w logistyce

Rosnąca w lawinowym tempie popularność wysoce zaawansowanych rozwiązań technologicznych w branży logistycznej to dla przedsiębiorców jednak nie tylko wyzwanie pod względem inwestycyjnym, ale także w kwestii bezpieczeństwa danych. Zapewnienie niczym niezakłóconego przepływu informacji stanowi podstawę ciągłości funkcjonowania firmy. Nagła utrata kontroli nad danymi może prowadzić do przestoju w procesie produkcyjnym lub wycieku poufnych informacji, w efekcie których firma zostanie narażona na potężne straty finansowe i wizerunkowe.

Chcielibyśmy także poruszyć problem bezpieczeństwa danych i rozpocząć merytoryczną dyskusję, która mogłaby się stać przyczynkiem do stworzenia na targach Modernlog forum dot. bezpieczeństwa IT w logistyce. Zapraszamy wszystkich potencjalnych wystawców reprezentujących tę branżę do kontaktu – dodaje Mateusz Nowakowski.

Rozwój rynku e-commerce

Omawiając najnowsze trendy nie można pominąć wpływu rozwoju e-handlu na branżę logistyczną. Najnowsze publikacje wskazują, że w 2020 r. Polacy wydadzą 70 mld podczas zakupów w Internecie. Dynamiczne zmiany zachodzące w e-commerce oraz coraz większe wymagania klientów wymuszają digitalizację i automatyzację magazynów. Wdrożenie zaawansowanych technologii to jedyna szansa dla logistyki, aby nadążyć za rynkiem zakupów w sieci. Dlatego oprogramowania magazynowe powinny wydajnie wspierać operacje intralogistyczne, ze szczególną uwagą skierowaną na bezbłędną i efektywną kompletację zamówień, jak i logistykę zwrotów.  Te oczekiwania stawiane są nie tylko dużym firmom, ale także mniejszym, lokalnym przedsiębiorstwom.

II edycja Konferencji Smart Warehouse

IoT Software, systemy składowania, technologie transportu oraz AGV i roboty to główne tematy  tegorocznej konferencji Smart Warehouse, odbywającej się w towarzystwie targów Modernlog. Wśród panelistów znajdą się branżowi praktycy, którzy przybliżą swoje wdrożenia wspomagające pracę magazynów oraz eksperci technologiczni z  obszaru automatycznych systemów składowania, zautomatyzowanych linii przenośnikowych, oprogramowania. Zachęcamy do rejestracji już od 1.03 przez stronę www.smartwarehouse.modernlog.pl.