Organizator:

Nowoczesna intralogistyka z robotami mobilnymi MOBOT AGV

Podziel się

Jak poprawić wydajność i efektywność procesów i zoptymalizować wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa? Jednym z innowacyjnych rozwiązań intralogistycznych skutecznie łączącym różne etapy produkcji i zapewniającym niezbędną elastyczność działań są autonomiczne roboty mobilne. Polska firma WObit pokaże je na Modernlog!

Intralogistyka ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, bowiem obejmuje przemieszczanie materiałów i produktów w obrębie zakładu produkcyjnego – od przyjęcia surowców do magazynu, po wydanie gotowych wyrobów. Zastosowanie robotów mobilnych do transportu produktów np. w magazynie, gdzie przemieszczają one produkty do stref wysyłki lub pakowania, często bardzo oddalonych, oszczędza czas pracowników. Pod względem ergonomii AGV wykonują zadania zbyt obciążające ludzi, mogą również pracować w strefach niebezpiecznych lub szkodliwych dla ludzi.

 

Samojezdne wózki transportowe zajmują o wiele mniej miejsca, mają kompaktowe wymiary umożliwiające im przemieszczanie się nawet po wąskich ścieżkach. Co istotne mogą bezpiecznie poruszać się w tych samych ciągach komunikacyjnych, co ludzie. W związku z tym pozwalają na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni roboczej.

Odwiedzający Modernlog będą mogli obejrzeć na stoisku WObit najpopularniejsze modele wózków transportowych z rodziny MOBOT AGV. Pierwsze roboty mobilne MOBOT AGV rozpoczęły pracę w obszarze produkcji już w 2015 roku. Od tego czasu, w odpowiedzi na potrzeby klientów z takich branż jak motoryzacyjna, FMCG, metalowa i logistyczna WObit opracował i wdrożył aż sześć różnych modeli wózków transportowych o udźwigu od 100 do 1800 kg i ciągle rozwija swoje portfolio.

Autonomiczne wózki transportowe MOBOT AGV charakteryzują się kompaktową i stabilną konstrukcją, dzięki której w łatwy sposób można nadać im odpowiednią funkcjonalność. Mogą przewozić palety z towarem, kuwety wypełnione drobnymi detalami, a także gotowe produkty o rozmaitych gabarytach. Ładunki mogą być przewożone nad AGV, przemieszczane za pomocą podajnika rolkowego czy wózka paletowego bądź grawitacyjnego automatycznie dokowanego przez robota. Część z tych możliwości będzie prezentowana podczas Modernlog, a o wykonaniach dopasowanych do wymagań konkretnych aplikacji będzie można porozmawiać ze specjalistami na stoisku WObit.

Podczas wizyty warto zwrócić uwagę na sposób nawigacji robotów MOBOT AGV w przestrzeni. Będziemy bowiem prezentowali autorski system nawigacji laserowej LMS, która do orientacji w przestrzeni wykorzystuje tylko i wyłącznie naturalne obiekty terenowe takie jak ściany, maszyny, barierki itp. System nawigacji LMS zapewnia robotom mobilnym autonomiczny ruch o wysokim stopniu przystosowalności. Oznacza to, że można je zaimplementować do różnych zastosowań w wielu obszarach przedsiębiorstwa. Co istotne ta metoda nawigacji nie wymaga ingerencji w przestrzeń fabryki bądź magazynu, a jej wdrożenie i rekonfiguracja są bardzo szybkie. Umożliwia ona również omijanie przeszkód, które AGV napotykają na swojej drodze. Dokładność i powtarzalność pozycjonowania jest uzależniona od warunków środowiskowych i w najgorszym przypadku wynosi +/- 1 cm.

Nieograniczona mobilność pozwalająca docierać w trudno dostępne miejsca to ważna funkcjonalność w automatycznym transporcie wewnątrzzakładowym. Oferują ją roboty wyposażone w specjalne koła Mecanum, takie jak MOBOT AGV FlatRunner MW. Pozwalają one na uzyskanie ruchu w dowolnym kierunku i wykonywanie obrotów o 360 stopni. Efektem wykorzystania tej nieograniczonej mobilności i elastyczności jest skrócenie czasów cykli i przestojów procesu produkcyjnego. Jak poruszają się roboty wyposażone w koła Mecanum będzie można zobaczyć na stoisku WObit nr 12 w pawilonie 7A.

Zapraszamy również do udziału w konferencji Smart Warehouse poświęconej produktom, innowacjom i trendom w procesach magazynowych i intralogistycznych. Ekspert z firmy WObit weźmie udział w debacie pt. Czy zrobotyzowany magazyn oznacza, że ludzie staną się tu zbędni?, w czwartym panelu AGV_ROBOTY.

Na odwiedzających stoisko WObit podczas MODERNLOG będzie czekała niespodzianka. Jaka? Tego dowiedzą się goście tragowi już  4 czerwca.