Organizator:

Nowy dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania

Podziel się

Tegoroczny Partner targów Modernlog Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania ma nowego dyrektora. Na to prestiżowe stanowisko 15 lipca został powołany dr hab. Arkadiusz Kawa.

Dr hab. Arkadiusz Kawa posiada ponad piętnastolenieletnie doświadczenia w logistyce i  e-commerce, które zdobywał podczas realizacji ponad 60 projektów m.in. dla Volkswagen, Bpost, Poczty Polskiej, GS1 Polska, Last Mile Experts, Merlin, Digital24, Pepco, Kompanii Piwowarskiej, Autostrady Wielkopolskiej.

 

W latach 2009 do 2019 pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP), kolejno na stanowisku asystenta, adiunkta i profesora nadzwyczajnego. W latach 2005-2009 był uczestnikiem studiów doktoranckich UEP.

Dr hab. Arkadiusz Kawa pełnił rolę eksperta naukowego w NCBR, NAWA i FNP oraz konsultanta w międzynarodowych projektach badawczych. Był również wykładowcą na studiach Executive MBA i podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Został laureatem konkursu na stypendia dla młodych, wybitnych naukowców Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest autorem 3 książek, współredaktorem 2 monografii i prawie 300 publikacji popularyzatorskich oraz naukowych.

Zarządzanie Instytutem obejmuje w szczególnym czasie, kiedy zaczyna działać Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ, którą współtworzy poznański Instytut.

- Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ – Instytutu Logistyki i Magazynowania – organizacji, która przez lata wyznaczała i nadal wyznacza wiele nowych kierunków naukowych, badawczych i rozwojowych zarówno w zakresie logistyki, jak i gospodarki cyfrowej. Chciałbym, aby Instytut jeszcze bardziej zaznaczył się na mapie polskiej gospodarki i był liderem w zakresie rozwijania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań biznesowych – mówi dr hab. Arkadiusz Kawa.

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Logistyki i Magazynowania - pełni rolę centrum kompetencji w zakresie logistyki i cyfrowej gospodarki. Realizuje prace badawcze i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Wspiera organy administracji publicznej w tworzeniu rozwiązań zapewniających przejrzysty dostęp do informacji i cyfrowych usług publicznych. Realizuje m.in. projekt dotyczący wdrażania e-fakturowania w zamówieniach publicznych oraz rozwija system Elektronicznego Punktu Kontaktowego.

Prowadzi liczne projekty badawcze i doradcze w zakresie optymalizacji procesów logistycznych dla czołowych przedsiębiorstw i instytucji.

Posiada nowoczesne laboratoria prowadzące badania m.in. w zakresie technologii identyfikacyjnych i Internetu rzeczy.

Aktywnie działa w europejskiej przestrzeni badawczej biorąc udział w programach badawczych UE z obszaru ICT oraz logistyki. Ekspercką wiedzę oraz interdyscyplinarne kompetencje wykorzystuje projektując wspólnie z Klientami nowe produkty oparte na zrozumieniu potrzeb użytkowników.

Źródło: ILIM