Organizator:

Nowy robot od firmy WObit

Podziel się

Niedrogi, łatwy w obsłudze i uniwersalny, taki jest nowy MOBOT® TRANSPORTER stworzony przez WObit. Firma od lat jest wystawcą targów Modernlog, które towarzyszą ITM INDUSTRY EUROPE. Kompaktowe urządzenie o udźwigu do 100 kg przygotowane jest do szybkiej, samodzielnej instalacji i adaptacji przez użytkownika.

Nowy robot w ofercie WObit stanowi odpowiedź na szeroką potrzebę automatyzacji transportu nie tylko w obszarze przemysłu i logistyki magazynowej, spowodowanej gwałtowną zmianą rzeczywistości, jaką przyniosła pandemia koronowirusa.

MOBOT® TRANSPORTER powstał w wyniku wieloletniej pracy firmy WObit nad rozwojem produktów z zakresu robotyki mobilnej. Jest on urzeczywistnieniem idei, głoszonej w ramach projektu Reach4Robotics, mającej na celu tworzenie robotów, które będą łatwe w obsłudze i przystępne dla ich użytkowników. Programowanie robota zostało uproszczone do rozmiaru niewielkiej aplikacji w postaci samouczka.

Od teraz niemalże każdy użytkownik będzie mógł uruchomić swojego robota samodzielnie. Dlatego niepotrzebna staje się droga i długotrwała instalacja urządzenia, realizowana za pośrednictwem wysoko wyspecjalizowanego integratora.

Ze względu na szybkie, samodzielne wdrożenie oraz niewielki koszt robota MOBOT® TRANSPORTER, czas zwrotu z inwestycji jest bardzo krótki. Nawet przy zastąpieniu pracy tylko jednej osoby w trybie jednozmianowym ROI wynosi 1 rok. Oznacza to, że nieomal w każdej firmie, organizacji, instytucji czy też placówce opłaca się wprowadzić roboty MOBOT® TRANSPORTER do realizacji zadań transportowych.

Konfiguracja do potrzeb użytkownika

Nowy robot mobilny to produkt, który klient może szybko i wygodnie dopasować do własnych potrzeb, korzystając z konfiguratora dostępnego na stronie internetowej. Już w standardowej wersji otrzymuje funkcjonalne i korzystne cenowo narzędzie do automatyzacji transportu. Bogata oferta dodatkowych opcji pozwala na zwiększenie możliwości robota, a koszt inwestycji jest znany od razu, bez ukrytych niespodzianek.

Intuicyjny i bezpieczny sposób pracy

Działanie i funkcje robota mobilnego MOBOT® TRANSPORTER zostały zaprojektowane w taki sposób, aby były łatwe w użyciu oraz przyjazne użytkownikom tak jak to tylko możliwe. Nawigacja LMS, wbudowane czujniki i kamera wizyjna pozwalają robotowi sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się w otoczeniu firmy klienta. Szczelna konstrukcja i opcja wyboru kół pozwolą zastosować robota także na zewnątrz budynków.

Uniwersalność zastosowań

Możliwość konfiguracji, intuicyjna nawigacja, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz kompaktowa konstrukcja z możliwością łatwego zastosowania niemalże dowolnego wyposażenia dodatkowego, pozwalają na jego zastosowanie w wielu miejscach. MOBOT® TRANSPORTER może wspomóc procesy w hotelach, szpitalach, na lotniskach czy w biurach. Klient łatwo może go doposażyć w czujniki do kontroli temperatury lub jakości powietrza, co pozwoli na realizację takich zadań jak nadzór i kontrola obiektów. Możliwości są bardzo szerokie i zależą od pomysłowości i potrzeb użytkownika.

O WObit

WObit to polski producent robotów przemysłowych, w tym rodziny przemysłowych robotów mobilnych MOBOT®AGV. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym firma od blisko 30 lat oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Innowacje tworzone przez WObit są szeroko doceniane przez rynek. Za swoje osiągnięcia firma w 2019 roku otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju.