Organizator:

Pierwszy dzień bloku targów ITM za nami

Podziel się

Dziś, 4 czerwca 2019, o godz. 11:30 na scenie w Alei Lipowej odbyła się gala inaugurująca targi ITM Industry Europe, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions oraz Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz, organizacji i stowarzyszeń branżowych, mediów oraz biznesu.

Blok targów ITM 2019 to przedsięwzięcie będące źródłem rozwoju nauki, technologii oraz innowacji, jednak to człowiek stoi za każdym odkryciem czy wynalazkiem. Dzięki odwadze, pasji, determinacji, wizji, kreatywności i wiedzy, rodzi się nowa jakość – postęp technologiczny.

 

Nowa odsłona targów ITM

Mocny akcent podczas otwarcia położony został na nową szatę graficzną bieżącego wydarzenia. Rozpoczynające się dzisiaj Targi otrzymały nową identyfikację – ich pełna nazwa to ITM Industry Europe, a nowy logotyp miał na otwarciu oficjalną premierę.

 Stworzona przed kilkoma laty nazwa ITM – Innowacje Technologie Maszyny –  nie utraciła swojej świeżości, ponieważ, jak pokazuje rynek, te poszukiwania nowości, nowych technologii znajdują dzisiaj odzwierciedlenie w nazwie Industry 4.0 czy inteligentna produkcja – tak swoim przemówieniu zasygnalizował zmianę Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu Grupy MTP. – Taka jest też właśnie tegoroczna edycja, która zachęciła do udziału blisko tysiąc wystawców, którzy zajęli prawie cały teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bardzo wielu gości przyjeżdża do nas z zagranicy, stąd też nowa nazwa ITM Industry Europe, bo jako Targi Poznańskie i Grupa MTP mamy nadzieję, że wspomniane wydarzenie stanie się jednym z najważniejszych w Europie. Tak dzisiaj oceniamy potencjał polskiej gospodarki.

Targi ITM Industry Europe dają nieocenioną możliwość prezentacji produktów i najnowszych technologicznych rozwiązań w międzynarodowym towarzystwie oraz poznania dorobku inżynierów, testowania produktów, spotkania się ze specjalistami obecnymi podczas targów, a także dokonania analizy i zrozumienia zachodzących we współczesnym świecie zmian, zwłaszcza tych związanych z koncepcją Industry 4.0 oraz Smart Factory. Pokazują to przede wszystkim nagrody, jakie zgarniają Wystawcy.

Złoci medaliści

Podczas gali uhonorowano 17 laureatów Złotego Medalu MTP ( 4-rolkowa walcarka do blach EVO HAEUSLER od firmy HEG; AMB – Laser włóknowy z regulowanym profilem wiązki od firmy IPG PHOTONICS; eRS Cloud od firmy POWER-TECH Janusz Marcin Ejma; Giętarka do rur T REX 800 od firmy DIG ŚWITAŁA Sp. z o.o., Laser Ensis 3015 6KW Gen3 od firmy AMADA Sp. z o.o; Oprogramowanie Mitutoyo MiCAT Planner, od firmy Mitutoyo Polska Sp. z o.o.; Servo-elektryczne nożyce gilotynowe “elektro-cut”, od firmy Boschert Polska; SMOOTH Monitor AX – oprogramowanie służące monitorowaniu i analizie danych z obrabiarek w czasie rzeczywistym od firmy YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE Sp. z o.o. Oddział w Polsce; Stanowisko Zrobotyzowane ES5 z Magazynem Szufladowym dla Maszyn CNC od firmy EasyRobots Sp. z o.o; System ConnECKt 4.0 od firmy ECKERT AS Sp. z o.o.; System do pomiarów konturów i chropowatości Mitutoyo FORMTRACER Avant od firmy Mitutoyo Polska Sp. z o.o.; System laserowy XK10 do pomiaru błędów geometrycznych obrabiarek od firmy RENISHAW Sp. z o.o.; Tokarka CLX 450, od firmy DMG MORI Polska Sp. z o.o.; Wycinarka Laserowa 2D TruLaser 5030 fiber 10 kW od firmy TRUMPF POLSKA Spółka z o.o.  Sp.k.; Wycinarka laserowa Eagle iNspire 1530 F15.0 wyposażona w głowicę laserową eVa od firmy POWER-TECH Janusz Marcin Ejma; Wycinarka światłowodowa FiberCut 1530 od firmy SERON Kołodziejczyk Sp.j.; Atomizer ATO LAB od firmy 3D Lab sp. z o.o.).

Najlepsze stoiska

Wręczono również 17 statuetek Acanthus Aureus, w konkursie tym nagradzamy stoiska targowe firm, które najlepiej rozumieją w jaki sposób nowoczesny expo marketing buduje wizerunek firmy i jej wartość biznesową. Nagrody otrzymali: GF Machining Solutions Sp. z o.o., GM SYSTEM Integracja Systemów Inżynierskich Sp.  z o.o., SIEMENS Sp. z o.o., KUKA CEE GmbH Sp. z o.o., ABPLANALP Sp. z o.o., Galika Sp. z o.o., DEMATEC Polska Sp. z o.o., JAZON Sp. z o.o., YAMAZAKI MAZAK CENTRAL EUROPE Sp.  z o.o., ECKERT AS Sp.  z o.o., POWER-TECH Janusz Marcin Ejma, EKOMET Mirosław Jagocha, TRUMPF polska Sp. z o.o. Sp. K., MITUTOYO POLSKA Sp. z o.o., JINAN BODOR CNC MACHINE CO. LTD. Oraz EUROPA SYSTEMS Sp. z o.o. Uczciliśmy również 15 jubileuszy naszych wystawców.

W biznesie jak na wojnie

Clausewitz powiedział, że wojna jest kontynuacją polityki, tyle, że prowadzoną innymi środkami. To prawda. Tam, gdzie kończą się mozliwości dyplomacji, wkracza wojsko. Zmieniają się środki, lecz cel pozostaje – zwycięstwo ! Co to ma wspólnego z biznesem ? Bardzo wiele ! w interesach jak w polityce – współpracujemy, tworzymy sojusze, osiagamy kompromisy. Kiedy zaś to nie wystarcza, zbroimy się w nowe metody zarządzania, kreujemy strategie zwalczania konkurencji i ruszamy do ataku. Szkolimy kadry, doskonalimy narzędzia, zdobywamy nowe obszary sprzedaży. O tym wszystkim opowiadał dziś generał Roman Polko w prelekcji pt. ‘’RozGROMić konkurencję. Sprawdzone w boju strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania’’. Wystapienie byłego dowódcy GROMu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, uczestnicy z zapałem słuchali rad i trafnych uwa wojskowego. Na koniec spotkania odbyło się losowanie książek autorstwa Polko z jego autografem, co było nie lada gratką dla zebranych gości. Wydarzenie to wspólna inicjatywa targów ITM Industry Europe i Subcontracting oraz Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego.

W centrum automatyzacji przemysłu jest człowiek

Bezpieczeństwo i higiena pracy człowieka, nowe przepisy dotyczące kwalifikacji zawodowych oraz psychologia w zarządzaniu kulturą bezpieczeństwa w firmach- zdominowały pierwszy dzień Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Wydarzenie organizowane w cyklu dwuletnim towarzyszy tegorocznej edycji targów ITM Industry Europe. Od godzin rannych tłumnie uczestnicy gromadzili się na konferencji Państwowej Inspekcji Pracy i Urzędu Dozoru Technicznego pt.: Kwalifikacje zawodowe filarem bezpieczeństwa. O tym, że zawsze najważniejszy powinien być człowiek jako punkt odniesienia strategii bezpieczeństwa firmy przekonywał Jarosław Filipczak z Safety Group J&J w specjalnie wydzielonej strefie konferencyjnej w pawilonie 6 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Salonowi towarzyszył dziś także „FIRE DAY- Zostań bohaterem w swojej firmie” czyli przeciwpożarowe szkolenie zorganizowane przez firmę Safety Group J&J na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Mimo iście upalnych temperatur eksperci używali trenażera gaśniczego oraz nowoczesnego sprzętu. Dzięki zastosowaniu „żywego” ognia uczestnicy mogli szkolić się w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Technologie 3D mogą usprawnić procesy produkcyjne

Taki wniosek płynie z bogatej oferty urządzeń do druku i skanu w technologii 3D. Pierwszy dzień targów 3D Solutions za nami. Sporą atrakcją dla zwiedzających były towarzyszące ekspozycji warsztaty. Kontrola jakości w fabrykach oraz Inżynieria odwrotna w przemyśle – to tematy warsztatów zorganizowanych przez firmę Smarttech.

Zaczął się czas intralogistyki

W Polsce powstają nowe centra dystrybucyjne, nowe magazyny. Skoro klienci znajdują się w Polsce a Polska staje się trzecim co do wielkości w Europie rynkiem magazynowym to nie może nas tutaj zabraknąć – mówiła dziś po odebraniu nagrody Acanthus Aureus Ilona Miziewicz – Groszczyk z Europa Systems, wystawca targów Modernlog. – Cieszymy się, że zarówno Modernlog jak i ITM rośnie, widać to w liczbie wystawców i zwiedzających.

Zapraszamy na kolejne dni targowe do Poznania, blok ITM potrwa do piątku, 7 czerwca 2019.