Organizator:

Przepis na Smart Warehouse

Podziel się

Tegoroczny sezon jesiennych konferencji branżowych otworzy Smart Warehouse, spotkanie dedykowane dyrektorom logistyki, menedżerom łańcuchów dostaw i kierownikom magazynów. Już 1 i 2 września eksperci z branży logistycznej spotkają się na terenie MTP, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji procesów magazynowych, technologii transportu wewnętrznego oraz wykorzystania inteligentnych technologii (IoT, AI, VR) w intralogistyce.

Dwa dni dyskusji, cztery panele tematyczne, dwadzieścioro znanych prelegentów oraz dwadzieścia dwa zagadnienia z zakresu IoT digitalizacji, technologii transportu wewnętrznego, automatycznych systemów składowania i AGV robotów – tak w tym roku prezentuje się program konferencji Smart Warehouse (Poznań, 1-2.09), organizowanej w ramach Targów Logistyki, Magazynowania  i Transportu MODERNLOG, będących częścią największego w tej części Europy bloku targów przemysłowych ITM Industry Europe.

Kiedy automatyzacja i robotyzacja procesów magazynowych staje się już nie tylko jedną z możliwości, ale koniecznością w dobie dynamicznego rozwoju e-handlu rozumiemy, że praktyczna wiedza na temat wykorzystania nowych technologii w magazynach jest na wagę złota – tłumaczy Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog. – Stąd w programie konferencji Smart Warehouse tradycyjne prezentacje zastąpiły panele dyskusyjne, sesje Q&A i wystąpienia doświadczonych wdrożeniowców.

Nowoczesna formuła konferencji przejawia się także w doborze prelegentów – w tym gronie znaleźli się zarówno przedstawiciele producentów, jak i dostawcy nowych technologii, ale także klienci docelowi, którzy zaprezentują różną perspektywę na omawiana zagadnienia. A co dokładnie w programie?

Program konferencji Smart Warehouse

Pierwszy dzień konferencji Smart Warehouse (1.09) otworzy wystąpienie prof. dr hab. Wojciecha Paprockiego (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) na temat współczesnych trendów w logistyce. Sekcja paneli tematycznych rozpocznie się dyskusją #IoT_digitalizacja, którą poprowadzi Artur Olejniczak (Wyższa Szkoła Logistyki). W tej rozmowie wezmą udział Jędrzej Iglewski (HIT-Kody Kreskowe), Artur Guz (IBCS), Michał Grabia (Łukasiewicz-ILIM), Jakub Czyżkowski (SENTE) oraz Rafał Biegała (SICK). Panowie wspólnie poszukają odpowiedzi na pytania, jakie automatyczne analizy i narzędzia wykorzystuje się do zarządzania procesami magazynowymi czy na czym polega wykorzystanie inteligentnych technologii w procesach magazynowych.

Podczas drugiego panelu dyskusyjnego prelegenci skupią się na technologiach transportu wewnętrznego, a szczególnie kwestii budowy i utrzymania zespołu projektowego przy wdrożeniu automatyki oraz zespołu powdrożeniowego maintenance. Omówione zostaną także aspekty finansowe, czyli jak właściwie wyliczyć zwrot ROI z inwestycji. W roli moderatora wystąpi Piotr Sędziak (Orbico Supply), a dyskutować będą Maciej Posadzy (3LP), Dariusz Szymański (Logisystem), Krzysztof Roszyk (MW Logistics), Magda Kilijańska (Panattoni), Maciej Ornowski (Reesink Logistics Solutions).

Automatyzacja i robotyzacja tematami II dnia konferencji

Kolejny dzień konferencji Smart Warehouse zapowiada się równie ciekawie. Otworzy go wystąpienie dr Szymona Strojnego (WSL), a następnie rozpocznie się panel dyskusyjny #automatyczne systemy składowania. Za moderację tej części odpowiadają Magda Libiszewska (Logistyka a jakość, Nowoczesny Magazyn) oraz Łukasz Musialski (Chaingers). Na pytania o to, jak długo trzeba dziś czekać na realizację projektów automatycznych systemów składowania przez dostawców oraz w jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na wybór rodzaju systemów automatycznych i sposób realizacji projektów odpowiedzą Sławomir Gaweł-Kucab (TGW), Anna Wiśniewska (Element Logic Poland), Tomasz Boruta (GEBHARDT), Artur Thomas (Jungeinrich Polska) oraz Dariusz Maj (Marketing Investment Group).

IV panel dyskusyjny #AGV roboty poprowadzi Ilona Miziewicz-Groszczyk (Europa Systems), która wraz z Robertem Jastrzębskim (Europa Systems), Moniką Dudą (DHL Supply Chain), Mateuszem Amrozińskim (Fanuc), Mateuszem Gołębiowskim (OMRON) i Przemysławem Degórskim (WObit) przeanalizują case study i, posiłkując się własnym doświadczeniem, odpowiedzą, kiedy i komu opłaca się wykorzystanie robotów w celu zwiększenia produktywności oraz obniżenia kosztów operacyjnych.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że transmisję z przebiegu konferencji będzie można śledzić także na internetowej platformie spotkań. Trwa bezpłatna rejestracja na to spotkanie: https://smartwarehouse.modernlog.pl/ 

Konferencja Smart Warehouse jest integralną częścią targów MODERNLOG (Poznań, 31.08-3.09.2021 r.), które nie bez powodu uznawane są za najważniejsze spotkanie sektora logistycznego w Polsce. Stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży, aktualną ofertą firm, wymiany doświadczeń zawodowych i podjęcia rozmów handlowych. W tym samym czasie odbędą się także: Targi ITM Industry Europe, a także 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D,  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

 

Zobacz szczegółowy program konferencji Smart Warehouse