Organizator:

PSME edukuje w dobie Supply Chain 4.0

Podziel się

Partner branżowy targów Modernlog Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML) uruchamia nowatorski projekt pod nazwą PSME – Polish Supply Management Experts.

PSME to opiniotwórcza grupa ekspertów z obszarów łańcucha dostaw, zakupów i logistyki firm produkcyjnych, retailowych i usługowych, reprezentujących środowiska klientów jak i dostawców.

 

Wychodząc naprzeciw licznym wyzwaniom epoki przemysłu 4.0 stojącym przed branżą logistyki, łańcucha dostaw i zakupów, Stowarzyszenie PSML działające w Polsce od 2002 roku, zdecydowało o powołaniu PSME w marcu br. Na lidera tego projektu Stowarzyszenie wybrało Monikę Bis, Członka Zarządu PSML na kadencję 2019-2022, wieloletnią menedżer łańcucha dostaw, eksperta ds. strategicznych zakupów nieprodukcyjnych i zarządzania ryzykiem w łańcuchu dostaw.

PSME to odpowiedź na rosnącą potrzebę edukacji i uświadamiania roli profesjonalistów z łańcucha dostaw, zakupów i logistyki w transformacji biznesu w dobie przemysłu 4.0. Ideą tego projektu jest stworzenie aktywnego zespołu profesjonalistów, który zabierać będzie głos w sprawach związanych z budowaniem nowych kompetencji, zmianą obecnej perspektywy biznesowej i orientacją na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Wszystko po to, by Supply Chain 4.0 stał się faktem a nie mitem w Polsce. PSME służyć będzie środowisku, które zrzesza stowarzyszenie PSML oraz szerszemu gronu odbiorców wskazówkami, wiedzą i doświadczeniem w kreowaniu nowej rzeczywistości.

Ambicją Stowarzyszenia PSML jest m.in. to by, również poprzez PSME, przygotować grunt pod działania zmierzające do budowy z Polski centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy.

Eksperci PSME to profesjonaliści z długoletnim stażem pracy w adekwatnych obszarach: zakupy, logistyka, łańcuch dostaw, uznani w swoim środowisku jako autorytety, mentorzy, specjaliści wysokiej klasy. To osoby o nieposzlakowanej opinii oraz wyróżniające się myśleniem innowacyjnym. To entuzjaści profesji, odważnie kwestionujący status quo i dążący do zmian postrzegania znaczenia pełnionej w biznesie funkcji.

PSML podejmuje się promowania ekspertów PSME wraz z ich profesjonalnym dorobkiem na stronie Stowarzyszenia oraz m.in:

  • w mediach branżowych on -line i tradycyjnych
  • na konferencjach branżowych
  • w wydarzeniach branżowych (m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie)
  • w panelach dyskusyjnych, itd.
  • wywiadach w kanałach tematycznych on-line

 

W planach na kolejny rok funkcjonowania PSME jest także komercjalizacja współpracy ekspertów z biznesem, m.in. poprzez szkolenia, doradztwo, interim management oraz współpraca ze start up’ami z obszaru logistyki i łańcucha dostaw. Ten ostatni to szczególnie ciekawy i rozwojowy obszar aktywności PSME.

PSME stawia na innowacje, młodość i zapał start-upowców do wdrażania nieszablonowych rozwiązań, dlatego też wkrótce opracuje program akceleracji start -upów specjalizujących się w łańcuchu dostaw.

 

Źródło:  Monika Bis- Członek Zarządu PSML, Lider PSME