Organizator:

Pytania z odpowiedzią czyli In4Log 2019

Podziel się

Jaki sposób transportu wewnętrznego wybrać? Jaka metoda kompletacji towarów jest najwydajniejsza i bezbłędna? I w końcu, jaka rola w tym świecie maszyn 4.0 pozostaje dla człowieka? Na te pytania można uzyskać odpowiedź podczas tegorocznego Innovations for Logistics Industry na targach Modernlog.

Rewolucja przemysłowa 4.0 dzieje się na naszych oczach. Maszyny i urządzenia, które ją kreują są na wyciągnięcie ręki, także w zakresie kosztów. Problemem jest jednak umiejętne włączenie ich w poszczególne procesy tak, aby stanowiły spójny system wyższego rzędu, a nie były tylko pojedynczymi urządzeniami w przedsiębiorstwach. Jak to zrobić pokazuje projekt In4Log.

 

Osnową idei tegorocznego Innovations for Logistics Industry (In4Log 2019), są innowacje w logistyce przemysłu, nowoczesnych technikach kompletacji towarów i organizowaniu przepływów wewnętrznych. Jaki sposób transportu wewnętrznego wybrać? Jaka metoda kompletacji towarów jest najwydajniejsza i bezbłędna? I w końcu, jaka rola w tym świecie maszyn 4.0 pozostaje dla człowieka?

W projekcie In4log Industry, na te pytania udzielamy merytorycznych odpowiedzi pokazując w działaniu urządzenia do realizacji poszczególnych etapów procesu magazynowania, konfekcjonowania i przemieszczania wewnętrznego towarów. Ten unikalny model aktywnej prezentacji jest odwzorowaniem krytycznych działań, które zachodzą w obszarze logistyki wewnętrznej. Stąd też nieprzypadkowo w całym procesie uczestniczy 10 partnerów technologicznych: AG Consult, LKE, LUCA, LOGISYSTEM, Vincent, ANKOTECH, LOGIS, TENTE, Trilogiq, Polsad. Posiadają oni w swoich ofertach maszyny i urządzenia automatyzujące kluczowe obszary logistyki wewnętrznej, co więcej – dysponują wiedzą i najlepszymi praktykami w dziedzinie ich wdrożeń i integracji.

In4log Industry także inspiruje i przynosi nowe idee. Bez wątpienia za taką należy uznać zarządzanie w duchu Lean. Obecnie bowiem nowoczesny styl logistyki wewnętrznej nie sprowadza się wyłącznie do posiadania nowoczesnych urządzeń. Ważne jest, aby posiąść umiejętność kształtowania metod i standardów pracy prowadzących przedsiębiorstwo do szczupłej struktury i efektywności. Słowem, posiadanie maszyn to zaledwie wstęp do prawdziwej rewolucji, a właściwe ich zastosowanie w procesach logistyki – szczupłej logistyki – stanowi dopełnienie koncepcji Przemysłu 4.0.

Projekt In4log to zatem doskonałe miejsce, aby spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność, poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Dobre praktyki i wzory mogą się stać przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej.

- Tegoroczny projekt In4log Industry odbywa się według scenariusza, który pokazuje, w jaki sposób można wpływać na takie parametry pracy, jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych, oraz jak wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia. Pokazy odbywają się w hali 7A na targach Modernlog codziennie do końca targów, co pełną godzinę – zaprasza Krzysztof Pograniczny, Szef projektu In4Log Industry.