Organizator:

Ruszyła budowa ekologicznego magazynu DHL w Gorzowie Wielkopolskim

Podziel się

Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym etapem rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku ecommerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym dwucyfrowym tempie.

Budowa obiektu o powierzchni ponad 60 000 mkw., który jest pierwszym etapem planowanego kompleksu o całkowitej powierzchni ponad 110.000 mkw., a będzie drugim co do wielkości tego typu budynkiem w Gorzowie Wielkopolskim ma potrwać do początku 2023 roku. Pracę w najnowszym kompleksie DHL Supply Chain znajdzie kilkaset osób. Zgodnie z polityką GoGreen DHL obiekt przejdzie proces certyfikacji i będzie realizowany zgodnie z założeniami systemu BREEAM na poziomie Excellent. Już od momentu rozpoczęcia budowy minimalizowane jest zużycie energii elektrycznej poprzez zastosowanie licznych rozwiązań takich jak systemy podliczników czy świetliki, wdrażane są rozwiązania redukujące zużycie wody oraz zarządzania światłem. Planowane są również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych, a tereny zewnętrzne zostaną zagospodarowane jako obszary zielone.

Inwestycja jest realizowana w oparciu o restrykcyjne założenia ograniczające użycie paliw kopalnych, budynek będzie operacyjnie neutralny w kontekście śladu węglowego, wyposażony w panele fotowoltaiczne,   temperatura wewnątrz będzie kontrolowana poprzez nowoczesne pompy ciepła.

Więcej: dhl.com