Organizator:

Świat innowacyjnych technologii – produkty nagrodzone Złotym Medalem na targach Modernlog i ITM Industry Europe

Podziel się

Podczas najważniejszych targów dla Logistyki, Magazynowania i Transportu - MODERNLOG 2024 oraz branży przemysłowej ITM Industry Europe 2024 wręczone zostaną nagrody Złotego Medalu Grupy MTP.

Złotym Medalem Grupy MTP jury konkursowe doceniło 5 produktów zgłoszonych przez firmy na targach Modernlog. Z kolei 22 prestiżowych nagród kapituła przyznała produktom zgłoszonym na targach ITM 2024. Wybór laureatów był sporym wyzwaniem dla ekspertów oceniających zgłoszone wyroby i rozwiązania, ze względu na ich wysoki poziom innowacyjności oraz unikalne cechy związane ze zrównoważonym rozwojem. Nagrodzone w tym roku produkty, prezentują światowy poziom, ponadto zawierają najnowsze rozwiązania na naszym rynku przemysłowym mówi prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski, przewodniczący Kapituły Konkursowej Złotego Medalu, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej.

- Widoczne są nowe trendy obowiązujące w rozwiązaniach informatycznych, a w szczególności procedury sztucznej inteligencji, coraz chętniej wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Zdając sobie sprawę z problemami z zasobami ludzkimi wielu producentów sięga również po pomysły związane z automatyzacją i robotyzacją. Dostrzegalne są również rozwiązania oparte o budowę modułową, która pozwala na szybsze i bardziej elastyczne przezbrajanie stanowisk, podkreśla prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski.

Coraz więcej produktów uwzględnia zasady zrównoważonego rozwoju, w tym ekologię i troskę o zapewnienie następnym pokoleniom jak najlepszego świata.

- Uwidacznia się to między innymi w zastosowanych materiałach oraz zmniejszeniu zużycia energii potrzebnej do zasilania urządzeń i prowadzenia procesów technologicznych. Pojawiają się rozwiązania o większej efektywności, gwarantujące bardziej konkurencyjną pozycję użytkowników. Oprócz produktów materialnych w otrzymywanych przez grupę MTP propozycjach znajduje się także oprogramowanie oraz usługi. Te ostatnie charakteryzują się tendencją do odciążenia klienta, aby mógł się on skupić na tym, w czym jego know how przejawia się najwyraźniej.

Jedną z nagród otrzymała firma Sparck Technologies BV za CVP Impack - maszynę in-line, produkującą na wymiar opakowania kartonowe z prędkością do 500 paczek/h. Maszyna jest również w pełni zintegrowana z WMS klienta.

Jury doceniło także firmę REESINK LOGISTIC SOLUTIONS PL Sp. z o.o. za Sky Storage - Automatyczny System Magazynowy. Sky Storage sprawdza się zarówno w operacjach B2B, jak i B2C, obsługując szeroką gamę rozmiarów artykułów do kompletacji i przechowywania. Pozwala na płynne dodawanie robotów w celu skalowania operacji, integruje się z inteligentnym sprzętem dla automatycznego inteligentnego magazynu i maksymalizuje przestrzeń magazynową, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność kompletacji.

Wśród produktów nagrodzonych prestiżową statuetką Złotego Medalu jest również Wearable Task Assistant firmy KARDEX POLSKA Sp. z o.o., Maszyna wiążąca Sonixs TR-Connect czy CVP Everest z firmy Sparck Technologies BV.

Należy podkreślić, że szereg produktów i usług, prezentowanych przez wystawców na ITM Industry Europe 2024 wykorzystuje dorobek naukowców oraz inicjatywy instytutów badawczych współpracujących z biznesem. Przewodniczący Kapituły Konkursowej Złotego Medalu prof. dr hab. inż. Michał Adam Wieczorowski uważa, że choć światowa gospodarka przeżywa aktualnie problemy to jednak rodzące się innowacje w przemyśle pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Według ekspertów obecność takich rozwiązań, jakie pojawiły się  w Poznaniu targach MODERNLOG 2024 i INDUSTRY EUROPE 2024 potwierdza, że Polska jest ważnym rynkiem, na którym warto inwestować i rozwijać swoje produkty i usługi.