Organizator:

Targi Modernlog z roku na rok coraz większe

Podziel się

Dobiegła końca kolejna edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Coraz większe zainteresowanie ekspozycją oraz spotkaniami eksperckimi świadczą o rosnącej pozycji tego wydarzenia w branży logistycznej w Polsce i za granicą. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne targi, które odbędą się 30.05-2.06.2023 r.

Za nami cztery intensywne dni targowe, wypełnione  prezentacjami produktów, konsultacjami oraz rozmowami z ekspertami w ramach spotkania eksperckiego Log-Insight i konferencji Smart Warehouse. W sumie w całym bloku targów  ITM Industry Europe wzięło udział blisko 600 wystawców i 11 687 zwiedzających. 

Jedna z najlepszych edycji Modernlog

Statystki oraz opinie wystawców i zwiedzających świadczą o dobrym kierunku rozwoju targów Modernlog, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

– Cieszymy się, mogąc rozwijać koncepcję targów Modernlog o kolejne atrakcyjne punkty programu. W tym roku postawiliśmy już tradycyjnie na prezentację maszyn na żywo w strefie In4Log, ale także na spotkania eksperckie, konsultacje ze specjalistami oraz biznesowe rozmowy na scenie Log-Insight oraz Smart Warehouse – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor targów Modernlog.

Nowe podejście do budowania programu targów Modernlog docenili wystawcy, którzy cieszyli się z licznych odwiedzin na stoiskach.

W tym roku zaprezentowaliśmy na targach Modernlog wiele sprawdzonych produktów z naszej oferty, jak np. manipulatory przemysłowe do handlingu. Na stoisku DHC można było zapoznać się także z naszą nowością, czyli manipulatorem na sztywnej kolumnie teleskopowej podwieszonej pod suwnicą. Targi oceniamy pozytywnie, jesteśmy zaskoczeni wysoką frekwencją, liczbą klientów, którzy nas odwiedzili. Dużo klientów naszych stałych klientów nas odwiedziło, ale udało nam się także zdobyć nowe kontakty, chyba nawet trochę więcej niż przed pandemią – relacjonował Adam Koniuszy, regionalny dyrektor sprzedaży z firmy DHC.

Na frekwencję nie narzekał też laureat tegorocznej nagrody na najlepiej zaprojektowane stoisko (Acanthus Aerus), czyli firma WANZL.

– My jako Wanzl Polska dział material handling jesteśmy tutaj z rozwiązaniami do kompletacji transportu i pakowania towaru na magazynie oraz w zakładach przemysłowych. Odnotowaliśmy dużą liczbą odwiedzających oraz spore zainteresowanie naszymi produktami, czyli  między innymi wózkami kompletacyjnymi, rollkontenerami czy nadstawkami paletowymi  – opowiadał Cezary Florczak, account manager material handling, Wanzl Polska. – W tym roku towarzyszy nam także autonomiczny robot AGILOX, który wozi nadstawkę paletową wokół naszego stoiska. Dużym zainteresowaniem oprócz wózków cieszą się także stoły robocze i maty antyzmęczeniowe, które wykonujemy pod projekt, zarówno wymiary, jak i wyposażenie jest dowolnie konfigurowane.

Bogaty program targów Modernlog

Edycja 2022 obfitowała w spotkania eksperckie, wystąpienia na scenie i pokazy logistyczne na żywo w strefie In4Log. Maszyny w akcji jak co roku przyciągnęły uwagę gości targowych, którzy mieli okazję nie tylko przyjrzeć się ich pracy, ale także przekonać się o skuteczności rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne w magazynach i na produkcji. Pokazy, organizowane wraz z Wydawnictwem Medialog oraz partnerami technologicznymi, firmami: ASPEKT, AIUT, Anter System, B3D, Georg UTZ, Honeywell, Holler Polska, IBCS Poland, Jusky, OLEJNIK, POLSAD, Redsteel, MGL (Grupa MAGO) w kooperacji z MAGO S.A. oraz SOTI.

To była dla nas wielka przyjemność móc ponownie, na żywo uczestniczyć w targach Modernlog. Po czasach pandemii i wideokonferencji wszyscy podwójnie cenimy okazje do bezpośrednich spotkań, czego dowodem było liczne grono wystawców i odwiedzających. W tym roku wyjątkowo szeroko zaprezentowaliśmy nasze rozwiązania intralogistyczne i autonomiczne roboty mobilne AIUT Formica w strefie In4Log, gdzie przez 4 dni odbywały się pokazy maszyn. Nasze prezentacje były okazją do nawiązania ciekawych rozmów, wysłuchania aktualnych potrzeb przedsiębiorstw i dyskusji o wyzwaniach, przed jakimi stoją dziś odpowiedzialni za doskonalenie procesów w firmach menedżerowie. Było merytorycznie i inspirująco. Z ogromną przyjemnością wrócimy tu za rok – mówi Ewa Kubisiewicz-Boba, dyrektor marketingu w firmie AIUT, która jest integratorem systemów automatyki przemysłowej, a także producentem automatycznych systemów magazynowych i transportowych.

O sporym zainteresowaniu można mówić także w przypadku spotkania eksperckiego Log-Insight, które odbyło się  na scenie Modernlog 31 maja. Rozmawialiśmy tutaj nie tylko o rozwiązaniach cyfrowych skupionych na kliencie, ale także o brakach kadrowych, wartości kierowców w łańcuchach dostaw czy zielonej logistyce.

1 i 2 czerwca odbyła się natomiast dobrze już znana w branży logistycznej konferencja Smart Warehouse, osiągając poziom rejestracji na poziomie 593 osób. Spotkanie przyciągnęło specjalistów z całej Polski, przedstawicieli 28 znanych marek, którzy występowali na scenie zarówno w ramach dyskusji panelowych, jak i podczas indywidualnych prezentacji.  

Kolejne Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu odbędą się za rok, a dokładnie od 30 maja do 2 czerwca 2023. Zapraszamy!