Organizator:

W świecie maszyn 4.0

Podziel się

Cyfryzacja i automatyzacja to dwa pojęcia, które stanowią istotę rewolucji przemysłowej 4.0 Jeśli ktokolwiek na świecie jeszcze ma wątpliwości na miarę hamletowskiego pytania „Być albo nie być w świecie maszyn 4.0” może je rozwiać odwiedzając wydarzenie In4Log Industry 2019 towarzyszące targom Modernlog w Poznaniu.

Ważne, aby na własne oczy zobaczyć, że maszyny stanowią współcześnie najistotniejszy element środowiska jakiejkolwiek pracy wytwórczej i istnieją blisko nas.To już ósma edycja Innovations for Logistics. W tym roku odbywa się pod hasłem: W świecie maszyn 4.0.

 

W publikacjach prasowych częstokroć znajdujemy wnioski z badań ankietowych, które dowodzą, że myślimy o rewolucji przemysłowej 4.0 w kategoriach nadchodzącej przyszłości. Tymczasem dzieje się ona na naszych oczach, a maszyny i zarządzające nimi systemy informatyczne stają się codziennością. Mamy je na wyciągnięcie ręki i już dawno przestały być dobrodziejstwem niedostępnym z powodu bariery kosztowej. Obecnie jednak najistotniejszą kwestią wciąż pozostaje ich umiejętne włączenie w procesy, tak aby stanowiły spójny system wyższego rzędu, a nie były tylko pojedynczymi urządzeniami w przedsiębiorstwach. Właśnie ta umiejętność integracji stanowi osnowę idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industy (In4Log 2019). VIII edycja eventu, który wspólnie zorganizują wydawnictwo Medialog i Grupa MTP, skupi się na innowacjach w logistyce przemysłu, nowoczesnych technikach kompletacji towarów i organizowaniu przepływów wewnętrznych.

Jaki sposób transportu wewnętrznego wybrać? Jaka metoda kompletacji towarów jest najwydajniejsza i bezbłędna? I jaka rola w końcu w tym świecie maszyn 4.0 pozostaje dla człowieka? Te pytania nie pozostaną bez odpowiedzi, ponieważ w projekcie In4log Industry wykorzystane zostaną realnie istniejące urządzenia do realizacji poszczególnych etapów procesu magazynowania, konfekcjonowania i przemieszczania wewnętrznego towarów. Ten unikalny model aktywnej prezentacji będzie odwzorowaniem krytycznych działań, które zachodzą w obszarze logistyki wewnętrznej. Stąd myśl, aby do udziału zaprosić 10 partnerów technologicznych: AG Consult, LKE, Luca, Logisystem, Vincent, Ankotech, Logis, Tente, Trilogiq, Polsad. Posiadają oni w swoich ofertach maszyny i urządzenia automatyzujące kluczowe obszary logistyki wewnętrznej, a co więcej dysponujący wiedzą i najlepszymi praktykami w dziedzinie ich wdrożeń i integracji.

In4log Industry ma także zadanie inspirować i przynosić nowe idee. Bez wątpienia za taką należy uznać zarządzanie w duchu LEAN. Obecnie bowiem nowoczesny styl logistyki wewnętrznej nie sprowadza się do posiadania wyłącznie nowoczesnych urządzeń. Ważne jest, aby posiąść umiejętność kształtowania metod i standardów pracy, prowadzących przedsiębiorstwo do szczupłej struktury i efektywności. Słowem posiadanie maszyn to zaledwie wstęp do prawdziwej rewolucji, a właściwe ich zastosowanie w procesach logistyki- szczupłej logistyki, stanowi dopełnienie koncepcji Przemysłu 4.0. Projekt In4log zatem to doskonałe miejsce, aby spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność, poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Dobre praktyki i wzory, mogą stać się przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej.

Tegoroczny projekt In4log Industry odbędzie się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych i wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia.

Projekt In4log Industry wykorzystuje realnie istniejące urządzenia do realizacji poszczególnych etapów procesu magazynowania, konfekcjonowania i przemieszczania wewnętrznego towarów. Ten unikalny model aktywnej prezentacji odwzorowuje krytyczne działania,  które zachodzą w obszarze logistyki wewnętrznej.

Codzienne pokazy odbywać się będą w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 4-7 czerwca 2019 roku, co pełną godzinę.