Organizator:

Konferencja Regałowa Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej

Podziel się

Zapraszamy na 1 edycję Konferencji Regałowej, którą podczas targów MODERNLOG, organizuje Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej – 30.05, od godziny 10:00, Sala Niebieska na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Zapraszamy 30.05 od godziny 10:00 do Sali Niebieskiej (Wejście Wschodnie Międzynarodowych Targów Poznańskich). Wstęp wolny dla uczestników targów!

Eksperci przedstawią kilka zagadnień dotyczących systemów składowania z którymi na co dzień mierzą się zarządzający magazynami, jak np.:

  • właściwa eksploatacja, konserwacja i serwis,
  • przyczyny uszkodzeń posadzki w obszarze regałów magazynowych,
  • problemy związane ze składowaniem towarów na zewnątrz hali.

Dyskutowane będą m.in. przyczyny awarii w regałach, które przecież znacząco utrudniają funkcjonowanie firm.

 

PROGRAM

GODZINY TEMAT PRELEGENT OPIS
10:00-10:10 Wprowadzenie: przedstawienie tematów i prelegentów Szymkiewicz Konrad Krótkie przedstawienie prelegentów oraz omówienie tematów konferencji.
10:10-10:40 20 elementów regałów, z powodu których już masz duże kłopoty Chojnacki Tomasz W trakcie prelekcji przedstawionych zostanie 20 przykładów niezgodności w zakresie szeroko pojętej eksploatacji regałów magazynowych, wraz z interpretacją pokazującą, jakie konsekwencje wiążą się z błędnym użytkowaniem regałów.
10:40-11:00 PRZERWA    
11:00-11:30 Zrozumieć posadzkę Dębski Wojciech Omówione zostaną wymagania jakie stawia się posadzkom magazynowym na których stanąć mają regały. Pokazane zostaną problemy wynikające z braku jakiejkolwiek komunikacji między projektantami systemów składowania a projektantami i wykonawcami posadzek.
11:30-11:50 PRZERWA    
11:50-12:20 Ryzykowne składowanie na regałach na zewnątrz hali Kołodziejczak Mariusz Omówiony zostanie szereg problemów jakim można i należy zapobiec przy składowaniu towarów na regałach na zewnątrz hal magazynowych. Pokazane zostaną aspekty, których nie rozpatruje się w przypadku systemów składowania w budynkach, a które istonie wpływają na funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania regałów "na swieżym powietrzu".
12:20-12:40 PRZERWA    
12:40-13:10 Eksploatacja regałów paletowych Olejnik Marcin Wyjaśnienie cyklu eksploatacji regałów - przeglądy-konserwacja-naprawa. Omówienie przykładów zaniedbań. Przykłady nieoczywistych przyczyn awarii i zawaleń regałów.
13:10-13:30 DYSKUSJA    

 

PRELEGENCI

Chojnacki Tomasz

Członek Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej. Przewodniczący Komitetu Technicznego ds. Szkoleń oraz członek Komitetu Technicznego ds. Regałów. Współautor programów szkoleniowych dla osób PRSES oraz Inspektorów PSTM. Od 2017 roku prowadzi szkolenia i uczestniczy w konferencjach organizowanych przez PSTM w zakresie bezpiecznej eksploatacji regałów, przeglądów oraz kompetencji osób PRSES. Obszary zawodowe jego działalności to: planowanie i projektowanie magazynów, audyty bezpieczeństwa i przeglądy regałów.

Dębski Wojciech

Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej. Od dwudziestu pięciu lat związany z projektowaniem i produkcją stalowych regałów do sklepów i magazynów. Obecnie skupiony na ciekawych aspektach przy analizie i badaniu wytrzymałości perforowanych elementów cienkościennych.

Kołodziejczak Mariusz

Przewodniczący Komitetu technicznego ds. regałów Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej. Członek komitetu technicznego PKN i grup roboczych FEM R&S aktywnie pracujący przy aktualizowaniu i publikowaniu nowych norm "regałowych". Główny projektant w firmie NEDCON Silesia Sp. z o.o.

Olejnik Marcin

Mgr inż., absolwent Wydziału MEiL PW, specjalność lotnictw, członek Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej. W branży wyposażenia magazynowego od 28 lat, projektant, konsultant, realizator i wykonawca instalacji regałów paletowych praktycznie wszystkich typów. Autoryzowany inspektor regałowy SEMA. Członek założyciel i były wieloletni Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Techniki Magazynowej. Członek Komitetu Technicznego Regałów, Przewodniczący Komitetu ds. Kwalifikacji w PSTM.